בנט מזהיר: מי שלא ילך עם מסכה – יקבל קנס

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס בפתח ישיבת הממשלה למגיפת הדלתא שהולכת ומתפשטת ברחבי הארץ: “מגיפת הדלתא ממשיכה להתפשט במהירות ברחבי העולם. זו מוטציה מדבקת הרבה יותר מקודמותיה. העולם הולך ונצבע באדום”.


  1. בנט הציג תוכנית פעולה: הממשלה כבר נוקטת שלל פעולות: הפעולה המרכזית היא הענקת הגנה חזקה ומהודקת, במיוחד לקשישים ולפגיעים בבתי אבות ובבתי החולים הגריאטריים. אנחנו מקיימים אספקה רציפה של חיסונים ומגבירים את האכיפה.

על החיסונים אמר בנט: יש כרגע למעלה ממיליון ישראלים שיכולים להתחסן ועוד לא התחסנו.  לדבריו, “מי שלא מתחסן מסכן את עצמו, מסכן את משפחתו, מסכן את חבריו, מסכן את הפרנסה של סביבתו ומסכן את פתיחת שנת הלימודים.”

בנט הציג שלושה דרכים: אני קורא לכל מיליון האזרחים הללו שעוד לא התחסנו: צאו היום להתחסן. יש מספיק חיסונים לכולם. צאו היום, זו חובתכם האזרחית. ככה נגן על עצמנו.

החיסון גם מועיל בצורה משמעותית לצמצום ההידבקות, וגם בהקלת המחלה למי שבכל זאת נדבק, אבל החיסון לבד לא מספיק.

הדבר השני – עטו מסכות במקומות סגורים. תבינו, החיסונים לבד לא מנצחים את הדלתא. מסכות לבד לא מנצחות את הדלתא. מסכות פלוס החיסונים מנצחים את הדלתא.

הדבר השלישי – המבוגרים שבינינו, שנמצאים בבתיהם, נמצאים שוב במצב פגיע, אז תשמרו עליהם. תשמרו על סבא ועל סבתא. תפגשו אותם, אבל בחוץ באוויר הפתוח, עם מסכות ועם ריחוק חברתי. אם נעשה את הדברים האלה, אנחנו ננצח את מגפת הדלתא.

בנט הזהיר: “החלטות. הממשלה הן לא המלצות – הן מחייבות. מי שיפר ישלם. מסכה במקומות סגורים היא חובה, לא המלצה. החל מיום רביעי – הגעה לאירועים, חתונות, בר מצוות, תתאפשר למחוסנים, למחלימים ולמי שמביא אישור שלילי לקורונה – זו חובה, לא המלצה. שמירה על בידוד – זו חובה, לא המלצה. אלו הן החובות של האזרח, ואנחנו נעמוד עליהן.”

לצד זה, הממשלה מקיימת את כל הפעולות הנדרשות. אנחנו עכשיו נערכים מראש עם תכנית סדורה לתקופה הקרובה, עד לשנת הלימודים. בזמן הקרוב אנחנו נודיע על הכל באופן מסודר, בלי הנחתות של הדקה ה-90, כדי שיהיה לכולם זמן להיערך.

מטרתנו המרכזית – לפתוח את שנת הלימודים בצורה חלקה. עברנו שנה שבה החינוך היה הדבר הראשון להיפגע, וראינו מיליוני תלמידים שמשלמים את המחיר ודוהים מול הזום בבית.

הפעולות שאנחנו נוקטים עכשיו, מטרתן לסייע לנו לפתוח את שנת הלימודים כסדרה.

לכן, ההסדר הוא פשוט – האזרחים יקיימו את ההנחיות, ואנחנו כממשלת ישראל נתכנן קדימה ונבצע את הפעולות”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.