בניגוד לצמרת הצבא, במשטרה דווקא משתפים פעולה עם מבקר המדינה

כחלק מפעילות הביקורת של משרד מבקר המדינה על תפקוד הרשויות סביב אירועי טבח שמחת תורה, ערך היום מבקר המדינה סיור מקיף ביישובי הנגב המערבי ועוטף עזה

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים היום (ראשון) סיור מקיף בנגב המערבי וביישובי עוטף עזה. לסיור נלווה מפקד מחוז הדרום של המשטרה, ניצב אמיר כהן.

הסיור התקיים כחלק מהליך הביקורות שמשרד מבקר המדינה מבצע על כשלי טבח שמחת תורה, תוך שיתוף פעולה מלא של משטרת ישראל. זהו הביקור השני של המבקר באזור, כשהראשון היה בסמוך לטבח בהשתתפות ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני.

בין היתר שמע המבקר סקירה מקיפה על פעילות המשטרה ביום שמחת תורה מהשעה 6.30 בבוקר, ביקר במקום בו שכן מבנה המשטרה הישן בשדרות. עוד ביקר בקיבוץ בארי, שם שמע גם את נציגי כיתת הכוננות, במקום מסיבת הנובה, בקיבוץ רעים, שם נפגש גם עם הרבש"צ. עוד ביקר המבקר גם בעיר אופקים ובקיבוץ יד מרדכי.

אנגלמן הודה למפקד מחוז הדרום על שיתוף הפעולה ואמר: "אנחנו נמצאים באתר המסיבה ברעים, בו מאות נרצחו ונאנסו. גם המשטרה איבדה כאן יותר מ־20 שוטרים. הסיור היום מתקיים כחלק מהליך הביקורת בליווי מפקד מחוז דרום של המשטרה. אני רוצה להביע הערכה למשטרה על שיתוף הפעולה המלא לו אנו זוכים בביקורת המדינה, כחלק ממטלות הביקורת סביב ה־7.10, הן סביב סוגיית רישוי המסיבה ברעים והן סביב האבטחה והכשלים המשמעותיים בשדרות, באופקים ובנתיבות ובכל המערך של ההגנה ביישובי העוטף.

"הסיור כולל ירידה לשטח לשדרות, בארי, רעים ואתרים נוספים רלוונטיים כדי להבין מה קרה שם. הביקורת בעת הזאת קריטית לשם הפקת לקחים. הכשל בשביעי לעשירי מחייב תיקון יסודי גם למען התושבים שחוזרים לבתיהם בדרום וגם למען תושבי הצפון. ויפה שעה אחת קודם. עוז רוחם של השוטרים וכל כוחות הביטחון, חברי כיתות הכוננות והאזרחים שנפלו ונפצעו בלחימה בשמחת תורה, יהיה נצור בלבנו לעד. במותם הצילו חיים רבים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *