בניזרי: “אם נלך לאחדות המפלגות החרדיות – נאבד את הצביון”

השר לשעבר הרב שלמה בניזרי: “בעבר המילה אחדות הייתה מוקצה בש”ס בגלל המסורתיים והספרדים. היום כשהצטמצמנו זה מפתה, אבל אנחנו עלולים לאבד את הצביון”

על פי סקר שנערך בתכנית “פגוש את העיתונות” עולה כי המפלגות החרדיות נמצאות בראש הרשימה בקטגוריה המפלגה השנואה על ידי הציבור בישראל. במקום הראשון מפלגת מרצ היא המפלגה השנואה ביותר עם 20% מתנגדים, ואחריה 12% מתנגדים לליכוד ולש”ס, ועוד חמישה אחוזים המתנגדים ל’יהדות התורה’.

השר לשעבר הרב שלמה בניזרי הגיב הבוקר לסקר בראיון ליקי אדמקר ודודי שוומנפלד ב’קול ברמה’ ואמר: “משהו לא מסתדר לי בסקר הזה. הוא מבולבל ויש לו הקצנות לכל הכיוונים. אבל נניח שהסקר אמיתי, אני לא מתפלא כל כך אחרי מסע הסתה והשמצה שנמשך יום יום מאז שקמה ש”ס. תמיד היינו סדין אדום עבור החילונים במדינת ישראל. למה עם יהדות התורה הם מוכנים להשלים ולשבת איתם?

“הם תמיד רואים בש”ס את הסכנה הגדולה לדמוקרטיה. שפנתה להרבה מגזים ולא התמקדה רק במגזר שלה – לכן הם פוחדים”.

על המפץ החרדי, שבוטל בינתיים, אמר בניזרי: “בעבר המילה אחדות הייתה מוקצה בש”ס בגלל המסורתיים והספרדים אבל היום כשהצטמצמנו זה מפתה אבל אנחנו עלולים לאבד את הצביון”.

בניזרי הוסיף כי “הציבור שלנו לא מתלהב מהרעיון הזה אבל אם ללכת עליו זה רק כדי לפתור את הויכוח הפוליטי עם אלי ישי. אחדות יכולה להביא המון שקט בציבור החרדי”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.