בניין מפאזל: התכנית שתוזיל את מחירי הדירות (וידאו)

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט (כולנו) מקדם את תכנית “תכנן ובנה” שתאיץ את קידום הבנייה ותקצר אותו לטווח קצר שיביא להורדת מחיר הדיור בישראל..{ פתרון הקסם}

לאחר אין ספור כישלונות האם התכנית הזו תשנה את שיטת הבנייה והתכנון בישראל? על פי הדיווח של עמליה דואק בערוץ 2 שר הבינוי והשיכון יואב גלנט (כולנו) מקדם את תכנית “תכנן ובנה” שתאיץ את קידום הבנייה ותקצר אותו לטוו קצר שיביא להורדת מחיר הדיור בישראל..

 

הצעד הראשון  קובע שבכל שכונה הבנייה תעשה מתחילתה ועד סופה על ידי קבלן אחד. בתי הספר, גני הילדים, הכבישים, תשתיות הביוב והבניינים יתוכננו וייבנו על ידי גורם אחד.- הקבלן.

 צפו בכתבה באדיבות רשת

גלנט מנסה להכניס טכנולוגיות בנייה חדשות לשוק הישראלי, שיעשו מהפכה במשך הבנייה. הטכנולוגיה  פותחה בסין, כשכל חלקי הבניין מורכבים מראש במפעלכמו בפאזל רק להרכיב. כשמגיעים לשטח המיועד לבניין – מרכיבים את החלקים כמו פאזל ענק.  זה אולי נשמע לא אמיתי אבל מרגע העלייה על הקרקע, ההרכבה של בניין בן 30 קומות לוקחת רק 15 ימים.

תהליך הבנייה, לוקח כשנה וחצי בלבד והחיסכון הצפוי לדירה הוא 100-150 אלף שקלים. בנוסף, גלנט מתכנן להביא 6,000 עובדים זרים לענף הבנייה, אבל עם מספר מגבלות: מגבלת מקסימום של עובדים זרים בחברה והגבלת שהות בארץ ל-5 שנים.

התכנית שזוכה להתנגדות מצד הקבלנים  תובא לאישור קבינט הדיור בשבוע הבא כשהכוונה היא להחיל אותה באופן מידי עוד השנה, בניסיון נוסף לעצור את קטר מחירי הנדל”ן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.