בני בגין: לא אמרתי שלא אצביע בעד חוק ההמלצות

חוזר בו? בני בגין ל’אקטואליק’: “אני לא אומר שלא אצביע נגד חוק ההמלצות. רק אמרתי שזה חוק לא מוסרי”

ח”כ בני בגין מ’הליכוד’, בנו של ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין, גרם לרעש גדול בחודש האחרון, בעקבות הודעתו כי מצפונו אינו מאפשר לו להצביע עם הקואליציה על חוק ההמלצות, כיוון שלא תקין לצרף לחוק גם חקירות שמתקיימות כעת בפועל.

בעקבות כך, נלקח מקומו של הח”כ מועדת הפנים, ומי שהחליף אותו שם הוא יו”ר הקואליציה דוד ביטן. אלא שהלחצים הגדולים עליו מצד ראשי הקואליציה להצביע בעד החוק במליאת הכנסת לא הועילו והוא לא השתתף בהצבעה.

הבוקר פגשנו בח”כ בגין בחדרו בכנסת, ושאלנו אותו כיצד ינהג כעת, כשתיקון החוק מחריג את ראה”מ נתניהו ואת שאר החקירות הפתוחות נכון לערב הגשת הצעת החוק. “אני אף פעם לא אמרתי שלא אצביע עם הקואליציה בהצעת החוק הזו”, אומר לנו כעת בני בגין. “אני רק אמרתי שזה לא תקין ולא מוסרי”, אמר בגין לאתר ‘אקטואליק’.

בגין התחמק מהשאלה כיצד ינהג כשהחוק יגיע למליאת הכנסת לקריאה שניה ושלישית. “גם אם אחליט להגיע ולהצביע ובסוף מישהו יצטרך קיזוז על בסיס רפואי, אני אעשה זאת, כי זו אנושיות. העניין הוא שבשונה מאילן גלאון אלי יתייחסו אחרת ויגידו שהתקזזתי בגלל שאני לא רוצה להצביע עם החוק, וזה לא נכון”.

לסיכום דבריו אמר ח”כ בגין: “אני אדע מה אעשה רק לאחר שאראה אם יבוצעו שינויים בעקבות כל ההסתייגויות הללו. בינתיים, כמו שאמרתי – אף פעם לא הבעתי את דעתי בעניין ההצבעה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.