בני ברק מציגה -שיא בקייטנות ערב פסח בגנים ובבתי הספר

המטרה הינה לאפשר להורים לצאת למקומות בהם הם עסוקים בכל ימות השנה-כוללי אברכים, או עבודות אלו או אחרות

היומיים האחרונים השבוע לרישום תלמידי גני-ילדים ובתי-ספר לקייטנות בבני ברק, הביאו לרישום שיא של כל הזמנים- מ-7,600 בסוף השבוע שעבר הגיע מספר הנרשמים ל-20,000.
אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה מסר, כי בסוף שבוע שעבר היתה התרגשות באגף העירוני כשהרישום זינק מ-3,000 בקייטנות לגני-הילדים ל-4,000 ובבתי-הספר מ-500 ל-3,600, אך עם התקרבות של סוף תהליך הרישום הוברר שמספר הנרשמים יגיע לגבוה פי כמה, ומספרם עומד על 20,000, מהם למעלה מ-5,500 בגני-הילדים ב-150 גנים עירוניים, שהיווה רישום של קרוב ל100% מתלמידות הגנים, 7,000 בעמותות לבנים ו-7,500 בבתי-ספר.
הקייטנות בחופשה שלקראת חג הפסח כבר החלו לפעול ע”י אגף החינוך של העירייה, בעידודו ובסיועו של הרב חנוך זייברט, ראש העיר, וזאת לעומת עיריות רבות שלא הצליחו לארגן את נושא הקייטנות, בשל חוסר צוותי הוראה וחינוך להפעילן. עיריית בני ברק עשתה הכל לארגנן, והיא זכתה לרישום כה גדול, כשהמטרה הינה לאפשר להורים לצאת למקומות בהם הם עסוקים בכל ימות השנה-כוללי אברכים, או עבודות אלו או אחרות. הרישום, שהגיע לשיאו, נבע מהפעלת הקייטנות חינם, בסיוע משרד החינוך ומבחירת צוותים איכותיים ביותר לקייטנות של כל המסגרות.
מח’ גני-הילדים באגף החינוך של העירייה, ארגנה לקראת החג בגנים העירוניים את הקייטנות היחודיות, ובכך מתאפשר להורים להתארגן ביתר קלות בעבודות שלפני החג, ובד בבד, לאפשר למצוא מסגרת מתאימה לילדות. הקייטנות פועלות החל מיום חמישי, ו’ בניסן ועד ליום רביעי, י”ב בניסן. הקייטנות כוללות אטרקציות, תכניות העשרה, הרפתקאות, יצירות ועבודות, הפעלות ומשחקים.
הקייטנות מופעלות בחופשה ע”י מורות, גננות, סייעות ומדריכות, ובנוסף להן נרשמו להפעלתן תלמידות רבות ממגמת גננות בסמינרים, וכדי למצוא את המתאימות ביותר התקיימו ראיונות קפדניים. הקייטנות בגנים פועלות בהנהלת הרב יוסף סטל, מנהל מח’ גני-הילדים, ואילו בבתיה”ס של החינוך העצמאי באחריותה של גב’ עטרה ברוורמן, והצוותים שנבחרו הינם באיכות מקצועית גבוהה ואיכותית ובפיקוחה של המפקחת גב’ מרגלית כהן, שגם חיברה חוברת עבודה לילדי הקייטנות. כל הפעילויות מתבצעות בתיאום עם משרד החינוך ובהכוונה רוחנית וחינוכית של רבנים ואנשי חינוך. רעיון הקייטנות החל בזמנו של הרב גבריאל כהן, ששימש באותם ימים מנהל מח’ גני-הילדים של העירייה.
גישה זו של מציאת פיתרון לילדים ולהוריהם, גם יחד, מופעלת ע”י מחלקת גני–הילדים גם בתקופות אחרות בהן סגורים הגנים, ולא מקובל, בדרך כלל, להפעיל בהן קייטנות, כמו בימי החופשה שלפני חג הפסח, או בחופשה בין יום – הכיפורים לחג הסוכות. ניסיון העבר, הוכיח שבשל הפיתרון היעיל שבהפעלת הקייטנות נרשמים אליהן ילדים רבים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.