בני ברק נפרדה: תלמידו של החזון איש הובא למנוחות

קהל אלפים בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל ראשי ישיבות ורבנים השתתפו הבוקר יום ראשון במסע הלווית הגאון האדיר רבי רפאל אביגדור יחזקאל ברטלר זללה”ה, תלמידו וחביבו של מרן החזון איש זיע”א. הצלם יהודה פרקוביץ הלך עם האלפים ותיעד

‏‏קהל אלפים במסע הלווית הגרא”י ברטלר זללה”ה: קהל אלפים בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל ראשי ישיבות ורבנים השתתפו הבוקר יום ראשון במסע הלווית הגאון האדיר
רבי רפאל אביגדור יחזקאל ברטלר זללה”ה, תלמידו וחביבו של מרן החזון איש זיע”א.

מסע ההלוויה יצאה מביתו ברחוב ורנר בבני ברק. לפני צאת מסע ההלוויה ביכו את האבידה ראש ישיבת פונוביז הגרי”ג אדלשטיין, הגר”ד לנדאו ר”י סלבודקא, הגר”מ
שטרנבוך ראבד העדה החרדית בירושלים, הגר”מ גריינמן, הגר”א שכטר, ועוד מבני המשפחה שנפרדו ממנו בדברי חיזוק וקווים לדמותו של אביהם זצ”ל, יצויין כי
ההספדים התקיימו בביתו והמיטה היתה בבית בכל זמן ההספדים, בתום דברי ההספדים וההתעוררות ולאחר אמירת הקדיש יצא מסע ההלוויה רגלי דרך הרחובות ורנר נחמיה,
רשב”ם, דבורה הנביאה וחזון איש עד לבית החיים שם הובאה למנוחות עולמים.

צילום יהודה פרקוביץ

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הגאון הגדול ר' יחזקאל ברטלר זצ"ל - מגדולי תלמידי החזו"א - ומהעוסקים במלאכת הק' באגודת "אתרא קדישא" בהצלת חילולי קברים. זי"ע.

  הגאון הגדול ר’ יחזקאל ברטלר זצ”ל – מגדולי תלמידי החזו”א – ומהעוסקים במלאכת הק’ באגודת “אתרא קדישא” בהצלת חילולי קברים. זי”ע.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הרב ברטלר נמנע מלכתוב דברי תורתו, אמנם חלק מהם כתב אחיינו ותלמידו הגאון רבי מתתיהו רייסנר וכללם בסדרת ספריו "מבא שערים" וספרים נוספים. בשער כל ספר כיתוב המייחס את רוב הדברים בספר לדודו של המחבר. היה לן שנים ארוכות בביתו של החזון איש ונחשב לאחד מגדולי תלמידיו זצ"ל נודע כגאון בקנה מידה עולמי שהמשיך את דרך החזון איש בכל נימי נפשו. גם בליל הסתלקותו של החזון איש בשבת קודש היה רב חצקל בביתו של החזון איש וזכה להיות בשעת הסתלקותו וכך גם זכה להיפטר בשבת קודש כפי רבו הגדול.

  בד”ה: הגאון הגדול ר’ יחזקאל ברטלר זצ”ל מגדולי תלמידי החזו”א זצ”ל הלך לעולמו!!! ברוך דיין האמת: מבני ברק מגיעה הבשורה הקשה על פטירתו של הגאון רבי רפאל אביגדור יחזקאל ברטלר זצ”ל – מאחרוני תלמידי מרן בעל ה’חזון איש’ זצ”ל • בן 84 בפטירתו •

  ברוך דיין האמת: מבני ברק מגיעה הבשורה הקשה על פטירתו של הגאון רבי רפאל אביגדור יחזקאל ברטלר זצ”ל – מאחרוני תלמידי מרן בעל ה’חזון איש’ זצ”ל; בן 84 בפטירתו.

  בשבת בצהריים לא חש בטוב בביתו ברחוב הרב ורנר ובאמצע הדרך לביה”ח מעייני הישועה נפטר לבית עולמו.

  רֶבּ חַצְקְל כך כונה בפי כל נולד בשנת תרצ”ה בקולומיאה, אז בשטח פולין לאביו רבי עזריאל ברטלר זצ”ל, חסיד ויז’ניץ ולאמו מרת מינדל בתו של הרב יצחק פרנקל מצאצאי בעל ה’נודע ביהודה’. במהלך מלחמת העולם השנייה חולצה אמו ע”ה עם ילדיה מגטו בוכניה בידי העסקן אליעזר לנדא שהציל מגטו זה אלפי יהודים. בהיותו בן 8 בלבד עלה לארץ ישראל במסגרת ילדי טהרן, ונכנס לבתי אבות של פוניבז’. מרן הרב מפוניבז’ שעמד על כישרונותיו הברוכים הביאו אל מרן החזון איש זצ”ל שהכניסו לביתו ופרס עליו את חסותו ועל אף גילו הצעיר למד עמו רבות.

  לאחר המלחמה אביו לא שב ואמו קיבלה היתר עגונה, אולם לא נישאה בשל חוות דעתו של החזון איש שסבר שבמקרה שלה אסור לה להתחתן.

  הרב ברטלר נמנע מלכתוב דברי תורתו, אמנם חלק מהם כתב אחיינו ותלמידו הגאון רבי מתתיהו רייסנר וכללם בסדרת ספריו “מבא שערים” וספרים נוספים. בשער כל ספר כיתוב המייחס את רוב הדברים בספר לדודו של המחבר.
  היה לן שנים ארוכות בביתו של החזון איש ונחשב לאחד מגדולי תלמידיו זצ”ל נודע כגאון בקנה מידה עולמי שהמשיך את דרך החזון איש בכל נימי נפשו.
  גם בליל הסתלקותו של החזון איש בשבת קודש היה רב חצקל בביתו של החזון איש וזכה להיות בשעת הסתלקותו וכך גם זכה להיפטר בשבת קודש כפי רבו הגדול.

  הותיר אחריו דור ישרים מבורך. בנים וחתנים ועשרות צאצאים הממשיכים את דרכו.

  מסע הלוויה יצא מביתו ברחוב הרב ורנר 7 בבני ברק דרך בית המדרש לדרמן ברחוב רשב”ם ובית המדרש הגדול של הגר”ח גריינמן זצ”ל ברחוב חידושי הרי”ם לבית החיים שומרי שבת זכרון מאיר שם ייטמן.

  תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב