בני המשפחה הזהירו את ע’: “אם תירה- תהיה כמו אלאור”

מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, אישר להעניק ציון לשבח מטעם מפקד אוגדת איו”ש לסמ”ר ע’. תושב חלמיש ל’אקטואליק’: “ע’ היה יכול להיות אלאור אזריה 2”

בדיוק ביום שבו אלאור אזריה נכנס לכלא על כך שחיסל את המחבל בחברון, מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, אישר להעניק ציון לשבח מטעם מפקד אוגדת איו”ש לסמ”ר ע’, לוחם ביחידת עוקץ ותושב חלמיש. ע’, שניטרל את המחבל ולא ירה בו למוות.

לידי ‘אקטואליק’ הגיע הסיפור המלא שנשאר בסוד בין בני היישוב.

אחד השכנים ביישוב מספר ‘לאקטואליק’ כי ע’ רצה לחסל את המחבל ולירות בו למוות, אך אחד מבני המשפחה עצר אותו ברגע האחרון. לדברי אחד מבני היישוב, ע’ ירה בו מחוץ לבית והצליח לדייק בכדור אחד בודד שירה לעברו, כשנכנס אל הבית הוא עלה לקומה השנייה והחל לחפש אחר מחבל נוסף, משנוכח לדעת שאין כזה בנמצא הוא ירד בגרם המדרגות וראה את המחבל שותת דם, בשלב מסוים הוא רצה לירות בו למוות כפי שעשה אלאור אזריה בחברון, אלא שאז עצרו אותו בני המשפחה והזהירו אותו כי סופו יהיה כשל אלאור אזריה. אחד מבני המשפחה אזק את המחבל עד להגעת הכוחות.

כזכור, היה החייל שניטרל את המחבל עומר אל-עבד מהכפר כובר, אשר נכנס בשבת לפני כחודש לבית משפחת סלומון ביישוב חלמיש שבבנימין ורצח בדקירות סכין את יוסף סלומון וילדיו אלעד וחיה הי”ד. אם המשפחה, טובה סלומון, נפגעה בפיגוע.

בעוד הרוצח דוקר פעם אחר פעם את בני משפחת סלומון, שמעו השכנים את הצעקות. סמ״ר ע’ , לוחם ביחידת עוקץ, לקח את אקדחו ורץ עם אביו אל בית השכנים. הוא זיהה את המחבל נאבק במטבח עם יוסי סלומון, ביצע ירי של כדור בודד מחוץ לבית, דרך החלון, לעבר המחבל ונטרל אותו.

ע’ ואביו, שמעון מעוז, נכנסו לבית, זיהו את המחבל המנוטרל, הזעיקו את כוחות הביטחון והמשיכו בטיהור הבית.

האלוף אישר את הענקת הצל״ש לאחר ששמע את המלצתה של הוועדה הפיקודית בראשות ראש קש”צ בצה”ל, אלוף משנה עופר הינדי.

הצל”ש יוענק על גילויי קור רוח, חתירה למגע ודבקות במשימה בנטרול המחבל תוך גילוי אומץ לב ושיקול דעת שהובילו למניעת אסון כבד יותר.

בנוסף, תוענק תעודת הערכה מטעם מפקד הפיקוד לאביו של החייל, שמעון מעוז על גילויי אומץ לב, חתירה למגע ואזרחות למופת בהשתתפות בנטרול המחבל ומניעת אסון כבד יותר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.