סערה בבני עקיבא: “הפרדה מוגזמת בין בנים לבנות”

בימים האחרונים סערה הציונות הדתית בעקבות פוסט בפייסבוק על ההפרדה בין בנים לבנות במחנה סיירים של בני עקיבא. ד”ר בני לאו פרסם פוסט זועם ולבסוף התנצל.

בימים האחרונים סערה הציונות הדתית בעקבות פוסט בפייסבוק  על ההפרדה בין בנים לבנות במחנה סיירים של בני עקיבא.

את הפוסט פרסם ד”ר בני לאו בשם דודו  אלדר (בן 15) שחזר ממחנה סיירים של בני עקיבא וזעם על ‘ההפרדה המוגזמת בין בנים לבנות’ . כהגדרתו.

הבחור, חזר מתוסכל מכמה אנשי צוות שהסתובבו במחנה וכל מה שעניין אותם היה להפריד בין בנים לבנות. הדברים שלו מדברים בעד עצמם ונותנים לנו תמונה מזווית אישית למה שבעצם כולנו יודעים. משיכת החבל בתוך התנועה מתרחשת כבר למעלה משלשים שנה. אלה מושכים להקצנה דתית ואלה מושכים לחיים “מאווררים”. הבן שלי שותף לקבוצה אחרת, הלוקחת את החיים הדתיים במלוא הרצינות וההקפדה אך מתקוממת שהפרשנות היחידה לחיים דתיים משמעותיים היא הפרשנות החרדלי”ת. לתשומת לב קברניטי התנועה, הוא כותב.

בני לאו יוצא נגד ההפרדה בני עקיבא  וכותב:”כמה טיפשות יכולה לייצר מחשבה דתית רדודה וחלולה. בכל מיני הזדמנויות לאורך המחנה הנהדר הזה צצו משום מקום אנשים שנשאו בתואר “רכז” וכמו שוטרי הטליבאן רדפו אחרי כל תופעה של מפגש בין בנים לבנות. תגידו, יש מישהו שמרגיש חוסר צניעות כשבני נוער יושבים ביחד ושרים זמירות של סעודה שלישית? למה דוחפים לנו צניעות מזויפת במקום לחנך לחברה מעורבת לכתחילה? מגיע לנו חינוך עמוק יותר שמלמד אותנו איך מתנהלת חברה שמקפידה על צניעות באמת, ולא רק מתהדרת בהפרדה חיצונית של בנים ובנות.

 

בראיון לערוץ 7 נשאל בני לאו האם בעידן האינטרנט, המתירנות וההפקרות… לא כדאי יותר להקפיד בצניעות? ומשיב,”השאלה היא מה זאת הקפדה? אני לא אומר שלא צריך יותר להקפיד ולעשות גדרי צניעות אך לא צריך להפוך את האישה לחפץ אלא לצלם אלוקים ששותפה לתורה ולכן השאלה היא מה זאת הקפדה. גם בהנהגה של בני עקיבא יש וויכוח על הנושא והוא טוב, מחלוקת היא לא מילת גנאי. אני חינכתי במשך שנים חברה מעורבת”.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.