בנק הפועלים מוציא לדרך את הנפקת ישראכרט

בנק הפועלים הודיע היום (יום א’) כי בהתאם לדרישות החוק להגברת התחרות ולצמצום הריכוזיות בשוק הבנקאות בישראל, החליט על רישום למסחר של מניות קבוצת ישראכרט והצעת מניותיו לציבור בדרך של הצעת מכר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. בנק הפועלים וחברת ישראכרט פרסמו הבוקר תשקיף, לאחר שהתקבל אישורה של רשות ניירות ערך. בשבועות הקרובים תקיים החברה סדרת מפגשים עם מגוון משקיעים בשוק ההון (Roadshow) לטובת הצגת החברה כחלק מהליך המכר.
ישראכרט היא חברת כרטיסי האשראי הגדולה והמובילה בישראל, עם מחזור עסקות של 155 מיליארד שקל, המהווה כ-45% ממחזור העסקות בכרטיסי האשראי במשק. החברה מובילת שוק עם כשלושה מיליון לקוחות, כחמישה מיליון כרטיסי אשראי ומחזור עסקות שגדל בקצב של כ-7.5% בשנה.
ישראכרט מציגה צמיחה עקבית ברווח בשלוש השנים האחרונות, כאשר ב-2018 צמח הרווח הנקי של החברה ב-6% ל-318 מיליון שקל.
לישראכרט פעילות תשלומים מבוססת ויציבה. בתחום ההנפקה, לחברה המגוון הרחב ביותר של ערוצי הפצה באמצעות בנקים ומגוון מועדונים, כאשר כל המועדונים המרכזיים חודשו לאחרונה לתקופות ארוכות של 5-10 שנים. בנוסף, לאחרונה חתמה החברה על הסכם תפעול הנפקה עם בנק לאומי.

השותפות רבת השנים בין בנק הפועלים לישראכרט תימשך, ותמצא את ביטויה בין השאר בהסכמים שנחתמו בין הצדדים, המבטיחים את המשך תפעול מלאי הכרטיסים הקיים וכן נתח משמעותי מהכרטיסים החדשים.
שוק כרטיסי האשראי
שוק כרטיסי האשראי נהנה מגידול מתמשך במחזורים בשנים האחרונות בקצב ממוצע של כ-7% בשנה. הגידול נתמך, בין היתר, בפרמטרים כלכליים חזקים של המשק, בגידול בהוצאה לצריכה פרטית, בגידול משמעותי בסחר מקוון (e-commerce) הצומח בשיעור של כ-20% בשנה, בעליית השימוש בכרטיסי אשראי בחו”ל ובהעדפה גוברת לתשלום בכרטיסי אשראי על פני אמצעי תשלום אחרים, דוגמת מזומן וצ’קים.
ישראכרט תמשיך להנפיק כרטיסים חוץ בנקאיים ללקוחות ואף להציע להם אשראי צרכני, כל זאת כאשר היא מצוידת במידע איכותי על לקוחותיה. ישראכרט נמצאת בעמדת זינוק מצוינת, להתמודד עם הזירה המשתנה כפועל יוצא מהחוק להגברת התחרות ולצמצום הריכוזיות בשוק הבנקאות בישראל. ישראכרט שוקדת על תוכניות ועל מיזמים טכנולוגיים ושיווקיים, ובוחנת מנועי צמיחה חדשים, כגון הפצה של מוצרי ביטוח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.