בנק ישראל ורשות ניי"ע ערכו כנס בו התמקדו בשירותי תשלום אלטרנטיביים

חוק שירותי תשלום שנכנס לתוקף לפני כחודש, מאפשר לשחקנים חוץ בנקאיים להתחבר ישירות למערכות התשלומים. מטרתו לייצר תחרות ומגוון אפשרויות תשלום

תחת הכותרת 'עולם התשלומים החדש' קיימו בנק ישראל והרשות לניירות כנס בראשון לציון. הכנס עסק בהרחבה בהתפתחויות בעולמות התשלומים, שמשפיעות על חווית התשלום.

הכנס התמקד בחוק החדש להסדרת העיסוק בשירותי תשלום לגופים חוץ בנקאיים. בעקבות כניסתו לתוקף תוכל רשות ני"ע להעניק רישיונות לחברות שעומדות בכללים שפורסמו, והן יוכלו להציע לצרכנים ועסקים שירותי תשלום יעילים שיתחרו בשירותים הקיימים. בכנס הוצגו גם התהליכים השונים שהשפיעו בשנים האחרונות על עולם התשלומים בישראל.

המשנה לנגיד בנק ישראל, אנדרו אביר, התייחס בנאומו בכנס לנושא של השקל הדיגיטלי כפלטפורמה לחדשנות בעולם התשלומים החדש, ואמר: "בנק ישראל בוחן גם את האפשרות להשיק את השקל הדיגיטלי – השק"ד, כפלטפורמה לחדשנות ותחרות בעולם התשלומים. פתיחת מערכות התשלומים לגופים חוץ בנקאיים, ובהמשך הנפקת שק"ד אם נחליט עליה, יאפשרו הצעת מגוון רחב של פתרונות תשלום מתקדמים על ידי חברות פינטק וגופים פיננסיים, שיגבירו את היעילות במערכת הפיננסית ויציעו את הפתרונות המתקדמים והנוחים ביותר ללקוחות לטובת כלכלת ישראל ואזרחיה".

נזכיר כי החוק החדש שמאפשר לגופים חוץ בנקאיים לספק שירותי תשלום, נכנס לתוקף לפני כחודש, בשישי ביוני. בנק ישראל מאפשר לשחקנים חוץ בנקאיים להתחבר באופן ישיר למערכות התשלומים, כמעט ללא תלות בבנקים. המפקח על הבנקים, דניאל חחיאשוילי, אמר: "חוק שירותי תשלום שנכנס לתוקף ביוני הוא בעל פוטנציאל עצום לשינוי מבנה השוק, במיוחד כשהוא משתלב עם הצעדים האחרים שנעשו בשוק בשנים האחרונות, כמו מהפכת הבנקאות הפתוחה ובעתיד עולם פיננסי פתוח. אחד המדדים להצלחה של הצעד שעליו אנו מברכים היום, יהיה האם גופי התשלומים שיקומו, או לפחות חלקם, יתפתחו לשחקנים משמעותיים יותר בעולם הפיננסי ובעולם הבנקאי. זו גם האחריות שלנו כרגולטורים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *