בנק לאומי העניק אשראי לשלוש קבוצות רכישה שקיבלו מימון מטריא

בהודעה ששלחה טריא למשקיעיה, סיפקה החברה נתונים נוספים על מימוש תכנית האופציות שחתמה עם לאומי, ועל התקדמות תוכנית החזרה לצמיחה אותה גיבשה

בנק לאומי מממש נדבך משמעותי בהסכם האופציות שחתם לפני קצת פחות משנה עם חברת האשראי החוץ־בנקאי, טריא.

על־אף הקשיים עמם התמודדה טריא בעקבות העלאות הריבית והאינפלציה הגואה, היא הייתה ועודנה נחשבת לחברת המימון החוץ בנקאית הגדולה בישראל עם תיק אשראי של מיליארדים. היום (ראשון) נודע כי בנק לאומי העניק אשראי לשלוש קבוצות רכישה שקיבלו מימון בטריא, צעד בעל משמעות כפולה.

מצד אחד השלים לאומי את התחייבויותיו לטריא במסגרת הסכם האופציות שנחתם ביולי האחרון. מצד שני יש בכך הבעת אמון מאוד ברורה באיכות תיק האשראי של טריא. אמון שהוא מעבר להסכם האופציות האמור. עבור המשקיעים בטריא, מדובר באבן דרך משמעותית בתהליך החזרה לצמיחה תוך התמקדות במענה מיטבי יותר להעדפות המלווים בפלטפורמה וקיצור מח"מ התיק.

כאמור, טריא נתקלה בקשיי נזילות לאחר שבאופן בלתי צפוי, עקב העלאות ריבית מהירות ואינפלציה גואה, נדרשה לנזילות גבוהה בשל בקשות משיכה שאינן תלויות בה. במהלך השנה האחרונה הובילה טריא תכנית התייעלות מקיפה, במסגרתה פעלה להגדלת ההון בפלטפורמה באמצעות צמצום תיק האשראי, ויצרה שיתופי פעולה עם גופים פיננסיים שונים.

מסתבר שהתכנית נשאה פירות ובמהלך החודשים האחרונים נפרעו משכנתאות בהיקף של כ־320 מיליון שקלים, באמצעות המערכת הבנקאית וגופי מימון והתאפשרה משיכה של כ־830 מיליון מהפלטפורמה. כך שהרבה משקיעים שהיו "לחוצים" על כספם, קיבלו אותו ללא קשיים.

טריא הצליחה אף לפתח מסלולי השקעה חדשים לתקופות שונות של עד שנתיים-שלוש בריבית של פריים פלוס 3. המשמעות היא שטריא חזרה להיות תחרות של ממש למסלולי ההשקעה הסולידיים השונים. האשראי שהעניק בנק לאומי לקבוצות הרכישה, העיד על ההתאוששות המהירה ועל הצלחתה של תוכנית החזרה לצמיחה שבנתה החברה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *