בעזרת הבריונות של לוי: נדחו כל הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה

ח”כ יצחק פינדרוס לשר הדתות: “הבד”צים החרדים ירוויחו מהרפורמה שלך. אותו רב בשוהם לא ירוויח, הכשרויות החרדיות ירוויחו, אבל לא לנו אנו דואגים אלא לשני מיליון מסורתיים שצורכים כשרות. איפה אהבת ישראל שלך למסעודה משדרות ולשמעון מדימונה שבגללך לא תהיה להם כשרות?”

מליאת הכנסת דחתה את כל הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה. ח”כ יעקב ליצמן בדיון אי אמון בממשלה: במקום ממשלת שינוי, יש לקרוא לזה ממשלת שיסוי. עוסקים בעיקר בשיסוי והסתה נגד הדת ומסורת ישראל.

בזמן נאומו של השר מתן כהנא במליאת הכנסת – ח”כ משה גפני בצעקות “אתה חצוף. אנטיוכוס…. אנטיוכוס”. לאחמ”כ כל מי שדיבר בגנות השר כהנא, מיקי לוי יו”ר הכנסת הוציא אותו מהמליאה ללא שלושה קריאות ובכך סייע לדחות את הצעות האי אמון.

ההצעה “ממשלה הנשענת על גורמים השוללים את קיומה של ישראל כמדינה יהודית בניגוד לחוק יסוד ובניגוד לרוח מגילת העצמאות” (הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה) נדחתה ברוב של 65 מתנגדים לעומת 50 תומכים

ההצעה “פגיעה זוחלת בסטטוס קוו במסגד אלאקצא” (הרשימה המשותפת (חד”ש, תע”ל, בל”ד) נדחתה לאחר הצבעה שמית ברוב של 53 מתנגדים מול 6 תומכים

“ממשלת טריפה” (יהדות התורה והשבת אגודת ישראל – דגל התורה והתאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ”ל) נדחתה ברוב של 59 מתנגדים לעומת 50 תומכים ושלושה מתנגדים.

ח”כ אלי כהן הציג את הצעת הליכוד ואמר: ” הממשלה הזאת היא סכנה לקיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. חוק בסיסי שהיה עובר על ידי כל קואליציה בנושא של אופייה של מדינת ישראל, בנושא של מניעת כניסה של פלסטינים למדינת ישראל – הם לא הצליחו להעביר. היא הממשלה הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל שקמה ונשענת על גורמים שהם אנטי-ציוניים. אומר אחרת? בבקשה, נשמע, שיעלה לכאן מנסור עבאס או חבריו ויגידו שהם מכירים במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. חבריי הקואליציה הפכו להיות חיילים בצבא השורא של עבאס.”

השר זאב אלקין השיב בשם הממשלה: “אחרי שנתניהו ואנשיו עשו הכול כדי לצרף את רע”מ לקואליציה בראשותו ללא הצלחה, תפיסת העולם המכילה והמחבקת כלפי המגזר הערבי וראשי סיעת רע”ם הפכה לתפיסת עולם של דחייה ובוז כלפיהם. למה? רק מסיבה אחת, כי חברי סיעת רע”מ בחרו ללכת במסלול אחר, רק בגלל שחברו לממשלה שאינה בראשותו של נתניהו. את נתניהו לא באמת מעניין מי שולל את קיומה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי, כי הוא היה מוכן לעשות איתם קואליציה. לצערנו הרב, מעניין אותו רק דבר אחד, מי שולל את קיומו של נתניהו כראש ממשלה. וזה החטא הגדול של הממשלה הזאת ושל סיעת רע”מ.”

ח”כ יצחק פינדרוס לשר הדתות: “הבד”צים החרדים ירוויחו מהרפורמה שלך. אותו רב בשוהם לא ירוויח, הכשרויות החרדיות ירוויחו, אבל לא לנו אנו דואגים אלא לשני מיליון מסורתיים שצורכים כשרות. איפה אהבת ישראל שלך למסעודה משדרות ולשמעון מדימונה שבגללך לא תהיה להם כשרות?”

שר הדתות מתן כהנא: “מי שלא מפחד יודע שאם יש משהו מקולקל, מקולקל מאוד, צריך לתקן אותו וזה מה שאני מתכוון לעשות עם מערכת הכשרות. לסמוך על רבנים אלפי ק”מ מכאן, אפשר. אבל לסמוך על רבנים שנבחנו ע”י הרבנות שלנו, והוסמכו ע”י הרבנות שלנו, ויפוקחו ע”י הרבנות שלנו במרחק של עד 250 ק”מ מירושלים. זה אי אפשר?”.

העיתונאי אבי רבינא התייחס למה שקרה וכתב: ‏”הבריונות של מיקי לוי מעוררת סערה במליאה: זורק ח”כים מש”ס בלי שקרא להם שלוש קריאות כפי שמחייב התקנון בגלל שכינו את מתן כהנא “אנטיוכוס”. מי קובע את הסטנדרטים? כשמיקי לוי השתולל בועדות עם ביטויים כמו “אפסים” “חוצפנים” “בריונים” זה היה בסדר?”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.