בעקבות הביקורת הארסית כנגד לינור אברג’יל: השכל תכסה את ראשה

חברת הכנסת שרון השכל מהליכוד יוצאת בחריפות כנגד הביקורת הארסית ברשתות החברתיות כלפי המנחה של טקס המשואות, לינור אברג׳יל שהנחתה את טקס המשואות עם כיסוי ראש וגררה ביקורת מצד גורמים אנטי דתיים. השכל קוראת לנשים חילוניות לעמוד לצד הנשים המסורתיות, החרדיות והערביות שמכסות את ראשן מתוך בחירה ולשנות את תמונת הפייסבוק שלהן לתמונה עם כיסוי ראש

חברת הכנסת שרון השכל מהליכוד יוצאת בחריפות כנגד הביקורת הארסית ברשתות החברתיות כלפי המנחה של טקס המשואות, לינור אברג׳יל שהנחתה את טקס המשואות עם כיסוי ראש וגררה ביקורת מצד גורמים אנטי דתיים. השכל קוראת לנשים חילוניות לעמוד לצד הנשים המסורתיות, החרדיות והערביות שמכסות את ראשן מתוך בחירה ולשנות את תמונת הפייסבוק שלהן לתמונה עם כיסוי ראש.

“לצערי”, כותבת השכל, “ראיתי הררי ביקורת ארסית כלפי המנחה המצויינת של טקס המשואות, לינור אברג׳יל. ביקורת שמכניסה סכין של שנאה בין חרדים לחילונים ואפילו בין מזרחים לאשכנזים, בהתנשאותה הנוראית”.

“מעבר לזה”, ממשיכה השכל לתאר, “ראיתי המון ביקורת מנשים וגברים על אישה, שבחרה לכסות את ראשה. בחירתה של אישה לשים כיסוי ראש היא אישית, אינדיבידואלית, ומעל הכל צריכה להיות שלה; ולא של אף אחד אחר. גברים שמעבירים ביקורת ולועגים לבחירתה של אישה לשים כיסוי ראש, אינם שונים מגברים שדורשים ומצווים על נשותיהם או בנותיהם לשים אותו.
בשני המקרים, זו פטרונות שפשוט דוחה אותי. והנשים בינינו שמעיזות לומר לאישה אחרת מה צריכה להיות הבחירה שלה בחייה, גורמות לי להבין שנכונה לפמיניזם עוד דרך ארוכה.

“אנחנו”, כותבת השכל, “כנשים, קיבלנו לאורך ההיסטוריה תכתיבים חברתיים כיצד אנו צריכות לחיות, אך לא רק מגברים.
גם נשים היו לא פעם מכשול אדיר בדרך למהפכה ששיחררה אותנו, כיוון שלא רק שלא העזו לערער על סדר העולם, אלא בחרו להשתתף בו.

השכל במחאה

פמיניזם זו בחירה אישית של כל אחת ואחת מה לעשות ואיך לחיות את חייה – מה ללבוש, מה ללמוד, במה לעבוד, איך ומתי להקים משפחה ועם מי. אלה החיים שלנו וההחלטות שלנו בלבד.
נשים, תזכרו את זה לפני שאתן מחליטות עבור מישהי אחרת מה נכון או מה יפה לה.

לסיום, ממליצה חברת הכנסת מהליכוד, “מתוך סולידריות עם לינור – שהייתה כל כך יפה עם כיסוי הראש – וכמחאה על הפטרונות, התנשאות ושיסוי אלך השבוע עם כיסוי ראש, בתקווה, לפתוח לאותן נשים וגברים את הלב והראש”.

השכל קוראת לנשים חילוניות לעמוד לצד הנשים המסורתיות, החרדיות והערביות שמכסות את ראשן מתוך בחירה! ולשנות את תמונת הפייסבוק שלהן לתמונה עם כיסוי ראש.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לינור שלנו

  יי’שר כח גדול
  מדינת יהודים?????
  מה קורה ?
  השנאת חינם חצתה קווים אדומים……

  מגי תמר ברוך |
  הגב
 2. יהודיה אוהבת ה'!!!!!!!!!!!!!

  לינור, את יפה במראה היפה שלך!!!! פי מונים מבעבר-תבורכי-הלוואי עליי!!!!!!!!

  יהודיה אוהבת ה' יתברך שמווווווו |
  הגב
 3. יהודיה אוהבת ה'!!!!

  נראה לי ששרון תתאהב במראה החדש שלה ותאמץ.אותו לעדדדד-הלוואי עליי!!!

  יהודיה אוהבת ה' יתברך שמווווווו |
  הגב
 4. פח אישה דתייה נשואה לא נמצאת בבמה בטח שלא מנחה לפני אלפי אנשים *(גברים)

  פח אישה דתייה נשואה לא נמצאת בבמה בטח שלא מנחה לפני אלפי אנשים *(גברים)
  כיסוי ראש ענק שמלה צמודה שתעשה חשבון נפש עם עצמה…

  מישהו דתי |
  הגב
 5. מבטי נחש

  המארוקאקים כלל אינם יהודים. מהם יצאו סכינאים רוצחים שפלים.

  מארוקאקים מחלות. הסרטן של העולם. |
  הגב
 6. תודה

  תודה לגב’ השכל על התמיכה בניגוד לשופט אליגון המזוהם ששוב פער פיו והתריס נגד מגזר שלם של דתיים ומזרחיים זה לא חדש הוא גם העליב עו”ד נכה וקרא לדתיים כינים וטפילים. ימח שמו

  יואל |
  הגב