בעקבות ההדבקה הערבית: מחלקת קורונה נוספת תפתח בגליל

על רקע העלייה חדה בתחלואת הקורונה בצפון הארץ ובעיקר ביישובים הערבים והיקפי המאושפזים ההולכים וגדלים, הוחלט במרכז הרפואי לגליל לפתוח בימים הקרובים מחלקה נוספת לחולי קורונה באגף השיקום

על רקע העלייה חדה בתחלואת הקורונה בצפון הארץ ובעיקר ביישובים הערבים והיקפי המאושפזים ההולכים וגדלים, הוחלט במרכז הרפואי לגליל לפתוח בימים הקרובים מחלקה נוספת לחולי קורונה באגף השיקום, בהיקף של כ-20 מטופלים נוספים. יצוין כי רק לפני שבועות ספורים נפתחה מחדש מחלקת קורונה ב’, הנמצאת באגף השיקום, לאחר שבמחלקת קורונה א’ היו אחוזי תפוסה גבוהים.

צעד זה נעשה באישור משרד הבריאות ובתיאום עימו, למען הרחבת יכולות ההתמודדות עם נגיף הקורונה.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ מסעד ברהום, מסר כי הקמת המחלקה החדשה תביא לסגירת מחלקת השיקום במרכז הרפואי. פתיחתה המחודשת של מחלקת השיקום תישקל עם סיומן של עבודות הבנייה וההסבה הנערכות בימים אלו במחלקות נוספות במרכז הרפואי.

בימים האחרונים עומדת תפוסת המאושפזים בשתי מחלקות הקורונה במרכז הרפואי על קרוב ל-95 אחוזים (בתחילת השבוע היו 42 חולים עם תפוסה של 45 מיטות), ופתיחת מחלקה נוספת תאפשר לקלוט חולים נוספים. היעד הסופי הוא להגיע ל-300 מיטות עבור חולי קורונה במרכז הרפואי, כאשר 50 מתוכן יהיו מיועדות עבור חולים מונשמים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.