הלחץ הציבורי עובד: יעלון הורה להעביר 60 מ’ לחיילי המילואים

הלחץ עובד: לאחר יממה של מחאה ציבורית, נמנע הקיצוץ במענקי המילואים. שר הביטחון משה יעלון, הורה להעביר את 60 מיליון השקלים החסרים ובכך למנוע את הקיצוץ במענקים הניתנים לחיילי המילואים

היומיים האחרונים הוכיחו שלחץ ציבורי עובד: בעקבות הסערה הציבורית סביב הכוונה לשלם לחיילי המילואים מענקים מופחתים עבור ימי השירות השנתיים שלהם, החליט היום (חמישי) שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, על העברת 60 מיליון שקל לטובת השלמת הפער. כך יגדל תקציב המענקים השנתי מ-300 ל-360 מיליון שקל.

המענק אמור להיכנס בשבועות הקרובים לחשבונות הבנק של עשרות אלפי חיילי מילואים ששירתו במהלך שנת 2012 לפחות עשרה ימים.

הכוונה לצמצם את המענקים הייתה עלולה להקטין את המענק ביותר מ-1,000 שקל עבור מי ששירת לפחות 25 ימים בשנה החולפת.

מאז נודע על הכוונה להקטין את המענקים, התנהלה מחאה ציבורית חריפה ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת. ההחלטה של שר הביטחון הפכה מספר פעולות שיזמו במהלך היום, פוליטיקאים ואנשי צבא, למיותרות.

אחת מהיוזמות הייתה של סגן הרמטכ”ל גדי אייזנקוט, שכינס דיון של קצינים בכירים במטרה להפעיל לחץ על שרי הממשלה.

גם שר הכלכלה, נפתלי בנט, הפציר בח”כ ניסן סלומיאנסקי, יו”ר ועדת הכספים, למנוע העברת כספים למערכת הביטחון עד לפתרון המשבר. בנט אמר כי “במקום שהמדינה תנשק למילואימניקים את הרגליים, משחקים עם המענקים שלהם. זה עושק כבשת הרש, לא ניתן לזה יד”.

‘תכניסו את זה טוב טוב לאוזניים, הלחץ הציבורי עובד’

כאמור, בעקבות הלחץ הורה שר הביטחון להעביר את 60 מיליון השקלים החסרים אל חיילי המילואים.

כזכור, אתמול התעוררה סערה ציבורית נוספת זאת בעקבות ההחלטה של בנק לאומי למחוק לנוחי דנקנר חוב בסך של כ-200 מיליון שקלים. בעקבות הלחץ הרב החליטו בבנק שלא למחוק את החוב עד לבדיקה נוספת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.