בעקבות הסגר: הרב הראשי יוזם “תקיעה במרפסות”

בעקבות הסגר הרב הראשי לישראל בקריאה: הצטרפו למיזם התקיעה ברחובה של עיר בשעה 11 בבוקר ביום השני של ראש השנה

החלטת הממשלה על סגר בתקופת החגים וההגבלות על התפילות בבתי הכנסת, בתוספת הגידול העצום במספרם של החולים והמבודדים, הביא את הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו, לרבני הקהילות ולבעלי התקיעה, להצטרף ליוזמה של תקיעת שופר משותפת בשעה מסוימת בבוקר השני של ראש השנה. מיזם התקיעה המשותפת, נולד על רקע של פניות רבות לרבני קהילות ברחבי הארץ, של מתפללים שהביעו בשל המצב לא יוכלו לשמוע תקיעת שופר.

במכתב שפרסם הרב הראשי, הוא מברך את ארגון הרבנים ‘בנועם’, שעודד רבנים וראשי קהילות ובעלי תקיעה להצטרף למיזם תקיעת השופע הכלל ישראלית רחובה של עיר במכתבו קרא הרב לאמץ את השעה האחידה בבוקר יום השני של ראש השנה, שנקבעה כשעה לתקיעת שופר ולפרסם זאת, על מנת שכל אחד ואחת החפץ בכך ידע בשעה האמורה להקשיב לתקיעת השופר.

ארגון ‘בנועם’ יצא במיזם, לתקיעת שופר כלל ישראלית, בבוקר השני של ראש השנה בשעה 11:00 “המיזם נולד מביקוש אדיר של קהל מסורתי המקפיד לשמוע את קול השופר, ושחושש השנה שבשל הקורונה לא יוכל לבקר בבתי הכנסת או במקומות התפילה הקבועים כמדי שנה”, סיפרו היוזמים. מודל ההשראה של המיזם הוא שירת המרפסות בימי הסגר הגדול בחודש ניסן. שירה שכללה הצדעה לצוותי הרפואה ושירים של חג הפסח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.