בעקבות הפרסום ב’קוקר’: ארגון ‘להבה’ הפגינו נגד הענקת הפרס לדאגלאס (וידאו)

השחקן ההוליוודי מייקל דאגלס קיבל היום את פרס בראשית על הישגיו המקצועיים וזיקתו למורשת היהודית מרה”מ, אנשי ארגון להבה קיימו משמרת מחאה מול טקס הענקת הפרס למעודד התבוללות.

ארגון להבה קיים לפני זמן קצר משמרת מחאה מול טקס הענקת פרס בראשית למייקל דאגלס בתיאטרון ירושלים.

בנצי גופשטיין מנכ”ל הארגון ל’קוקר’: “בושה שראש הממשלה נותן פרס לגוי בן לאב יהודי מתבולל שקורא ודוגל בהתבוללות, אמו של דאגלס גויה והוא עוד רוצה לתרום הכסף לזוגות מעורבים. על מדינת ישראל לצאת נגד ההתבוללות ולא לעודד אותה”.

השחקן מייקל דאגלס קיבל היום מראש הממשלה בנימין נתניהו את פרס בראשית – על פועלו למען העם היהודי – אלא שדגאלס עצמו מתכוון לתרום את הכסף לעזרה עבור זוגות מעורבים ומתבוללים בעולם.

בינואר 2015 הכריזה קרן פרס בראשית (Genesis Prize) על בחירתו של דאגלס לחתן השני של הפרס.

על פי הפרסום בערוץ הראשון הוא יתרום את כספי הפרס לעידוד זוגות מעורבים, “וכן יתרום את הכספים להגברת המודעות לחשיבות הגיוון והפתיחות בחיי העם היהודי, למציאת פיתרונות חדשניים לבעיות קיומיות ברמת הקהילה והעולם כולו”.

בראיון לערוץ הראשון הוא הביע דאגה ממצבם של הזוגות היהודים המעורבים למענם הוא פועל. דאגלס רואה עצמו כיהודי, אף כי איננו יהודי על פי ההלכה מאחר שאמו אינה יהודיה. הוא אף חגג לבנו דילן בר מצווה‏.‏

עסקנים חרדים הביעו מחאה כיצד ניתן פרס מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו לאדם שאביו היה מתבולל והוא עצמו אף דואג להעביר את כספי התרומות לעידוד התבוללות . מלשכת ראש הממשלה טרם התקבלה תגובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.