בעקבות מידע מודיעיני: הוצמדה אבטחה להר’ סתיו

סערת הקמת בתי הדין לגיור מגיעה לנקודת רתיחה: המשטרה הצמידה אבטחה לרבה של שוהם בעקבות מידע מודיעיני על כוונה לפגוע בו

המשטרה הודיעה לרבה של שוהם דוד סתיו כי בעקבות מידע מודיעיני שיש מי שרוצה לפגוע בו המשטרה תצמיד לו אבטחה סביב ביתו, האיומים באים בעקבות תמיכתו בהקמת רשת בתי דין עצמאיים לגיור, בשל המידע המודיעיני יוגדר מעתה סתיו אישיות מאוימת.

סתיו לא קיבל פירוט מהמשטרה מהו המודיעין שבידיהם, אך הודיעו לסתיו כי שוטרים יפטרלו מעתה סביב ביתו. עם זאת, הרב עצמו לא קיבל עד כה איומים ספציפיים לביתו.

סתיו אמר בתגובה לוואלה! NEWS: “לא ביקשו ממני תשומת לב מיוחדת בינתיים, אבל הבנתי שבשבוע הבא זה יידון יותר לעומק. לא אוימתי באופן ישיר על ידי איש, לא קיבלתי אפילו שיחת טלפון של נאצה, אני מניח שהמשטרה עושה את תפקידה”, אמר הרב. “אנחנו לא שמים לב לרעשי רקע, נמשיך את מה שהתחלנו השבוע ולא נפחד מאיש”.

אמש הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, תקף את רשת בתי הדין “גיור כהלכה” בראשות הרב נחום רבינוביץ’. “את ההלכה לא קובעים בדיזנגוף אלא בבית המדרש. אם אפשר להתיר משהו אז מתירים, לא כל דבר זה כוחה דהיתרא ובית הלל. לא הכל פרוץ והכל ‘מותרים לכם’. רוצים שנכשיר בשר חזיר… אי אפשר להכשיר בשר חזיר. חזיר הוא חזיר.

“חבל שכמה אחדים מתוך נגיעות אישיות מוצאים את דיבת הרבנות”, תקף הרב יוסף. “אני רואה פה רבנים מכל החוגים שרוצים להיות מאוחדים ולהסביר לציבור מה זה בית הלל ומתי אפשר להשתמש בכוחה דהיתרא”.

באירוע אחר, שמחת בר המצווה לבנו של מזכיר סיעת ש”ס אשר מדינה שהתקיים אתמול, כינה חבר מועצת חכמי התורה הרב דוד יוסף את הר’ דוד סתיו “רפורמי עם כיפה”, ואף השמיט את התואר הרבני משמו.

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, תקף גם הוא את בתי הדין החדשים. “בתקופה האחרונה הרבנות הראשית תחת מתקפה ארגונית, תקשורתית וציבורית. מאז מעמד הר סיני רבני ישראל עמדו תחת מתקפה.

“אנחנו במשמרת שלנו נעשה הכל כדי לקדש שם שמיים ולהנגיש את היהדות לעם ישראל”, הדגיש הרב לאו. “לא נוותר על תורת ישראל, על ההלכה המסורה לנו. תורת ישראל לא תהיה מוחלפת”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.