בעקבות נאום הקונספרציה: ד”ר קידר זומן לועדת משמעת

מנהלת אוניברסיטת בר אילן, פרופ מרים פאוסט, זימנה את ד”ר מוטי קידר לוועדת משמעת בעקבות חיזוק תורת הקונספרציה התומכת בכך שיגאל עמיר לא רצח את רבין.

מנהלת אוניברסיטת בר אילן, פרופ מרים פאוסט, זימנה את ד”ר מוטי קידר לוועדת משמעת בעקבות חיזוק תורת הקונספרציה התומכת בכך שיגאל עמיר לא רצח את רבין.

 

בנוסף, הודיעה האוניברסיטה שתשעה את קידר מייצוג רשמי של האוניברסיטה בכנסים בחו”ל. מוקדם יותר היום, גינתה הנהלת האוניברסיטה את הדברים שאמר ד”ר קידר: “הנהלת אוניברסיטת בר אילן מגנה בכל תוקף את הדברים של ד”ר קידר. הדברים נאמרו על דעתו בלבד ואינם מייצגים את האוניברסיטה ואנשיה. אנו סבורים שאין מקום להתבטאויות מסוג זה בחברה הישראלית”.

 

מוקדם יותר דיווחנו  על סערה גדולה בעקבות דבריו של ד”ר מרדכי קידר, מרצה באוניברסיטת בר-אילן, שטען במהלך עצרת תמיכה בנתניהו בפתח תקווה כי יגאל עמיר לא רצח את רה”מ יצחק רבין ומי שרצח אותו היה איש שב”כ. קידר, שטען כי מי שרצח את רבין היה “י.ר.”, ממשיך לדבוק בגרסתו, בשיחה עם חדשות 12 הוא טעון כי “אם יבקשו התנצלות הם יקבלו התפטרות. אומר לך את זה באחריות”.

קידר הסביר בשיחה עם חדשות 12 כי “יום אחד הקשבתי להרצאה שלו בנושא הזה והחלטתי שיש דברים בגו”, סיפר. “ישבתי איתו 4 שעות, והוא פרס בפני עוול שלם. מאוד קוהרנטי. הוא הגיע למסקנות שהגיע ונתן לי תקציר מנהלים קטן”.

קידר טען כי מאחורי ההתנקשות עמד פוליטיקאי בכיר שרצה לחבל בהסכמי אוסלו. קידר הוצף בשיחות מאז שפורסם התיעוד של דבריו. “הקשבתי להרצאה של נחום שחף, האדם שחקר את זה, והחלטתי שיש דברים בגו. אני חושב שאחרי שתראה מה שהוא יראה לך יעלו בך כמה ספקות לגבי הגרסה הרשמית”.

ראש הממשלה נתניהו פרסם תגובה ובה נכתב: “ראש הממשלה נתניהו מגנה את דברי ההבל ביחס ליגאל עמיר, רוצח של יצחק רבין ז”ל”.

יו”ר העבודה-גשר עמיר פרץ גינה בחריפות את דבריו של פרופ’ מרדכי קידר בעצרת למען נתניהו אתמול. “נתניהו ותומכיו שוב עולים למרפסת בכיכר ציון. הפה הוא פיו של קידר, אולי גם הטקסט, האווירה היא אווירת נתניהו”, תקף פרץ. “לקח הרצח לא נלמד וההסתה נמשכת. לא ניתן יד לשכתוב ההיסטוריה על ידי מחנה שלם, אותו המחנה שההסתה שהוביל הביאה לרצח. מפלגת העבודה בראשותי תמשיך להילחם על דרכו של רבין, נמשיך להביא תקוה לעם בשני הדגלים: דגל השלום לצד דגל הצדק החברת”.

בתגובה לדברים חברת הכנסת סתיו שפיר, תקפה את ראש הממשלה על תמיכתו באירוע. “מפתיע שהרוצח בעצמו עוד לא הוזמן לשלוח נאום מהכלא כדי לגבות את טענת נתניהו על רדיפת מערכת האכיפה את הימין”, כתבה בטוויטר. “אין מוסר או קו אדום. איזה אמון אפשר לבנות עם ביבי? המשימה הכי חשובה היא להרחיק את האיש המסוכן הזה מכל מוקדי הכוח”.

בנאומו בהפגנת הימין בככר גורן בפ”ת, חשף ד”ר מרדכי קידר כי ככל הנראה סוכן שב”כ רצח את רבין. קידר הציג מסמך ממנו עולה תמיהה האם יגאל עמיר רצח את רבין.

קידר קרא להקים ועדת חקירה אמיתית לרצח רבין. לדבריו, “כשרוצים להסתיר אמת , רושמים על העובדות “סודי ביותר”.

“אחרי 25 שנה הגיע הזמן לחקור את רצח רבין”, הוא קרא, “את הרצח חקר פיזיקאי רב תארים מהטובים בישראל בשם נחום שחף”, סיפר.

קידר הטיל פצצת אטום כשאמר לפני האלפים: “ממש לא בטוח שיגאל עמיר רצח את רבין. למה שמים אותו בבידוד מחלט, כדי להשתיק אותו?” לטענתו, “רבין נרצח ע”י אדם שר”ת שלו י.ר בהוראת פוליטיקאי בכיר שחשש שרבין מתכוון לסגת מהסכמי אוסלו”.

הוא האשים את השמאל וטען כי “השמאל הכפיש את כל הימין ברצח. השמאל הכפיש את האוניברסיטה המדהימה שלי בר אילן. נמאס לנו מעלילת הדם, רוצים ועדת חקירה בלתי תלויה לחשיפת כל המסמכים הנוגעים לרצח.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.