בעד הצתת כנסיות? גופשטיין זומן לחקירה

בעקבות הצהרה שהשמיע בסימפוזיון שנערך בקעמפ של ישיבת ‘נתיבות החכמה’, זומן יו”ר להב”ה לחקירה במשטרה

בנצי גופשטיין, מנכ”ל ארגון להב”ה, זומן לחקירה במשרדי המפלג לפשיעה לאומנית בימ”ר מחוז ש”י בעקבות התבטאותו בעד הצתת כנסיות בעת סימפוזיון בישיבת ‘נתיבות החכמה’ – וולפסון שהתקיים בעיר ירוחם בשבוע שעבר.

ביום ראשון, הגישה נציגות של הוותיקן תלונה במשטרה ואצל היועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקור את פעיל הימין בנצי גופשטיין, בעקבות התבטאויותיו השנויות במחלוקת בנושא שריפת כנסיות
.
בשבוע שעבר הכחיש גופשטיין את הדברים שאמר בישיבת וולפסון שם נשמע מצדד בשריפת כנסיות. “עלה דיון בו הלכתי לפי שיטת הרמב”ם בהתייחסו לנצרות. במהלך הדיון אמרתי שלשיטת הרמב”ם צריך לבער את העבודה זרה. הדגשתי מספר פעמים שאני לא קורא לנקוט בצעדים אופרטיביים אלא שזו שיטת הרמב”ם, וזה מוטל על ממשלה, לא על יחידים”, אמר. “אני מבין שיש עליהום על אנשי הימין ומנסים לתפוס אותנו בכל מילה אבל הייתי ממליץ לפתוח קודם בחקירה נגד הדרשנים במסגדים או נגד טיבי וזועבי. אחר כך שיפנו אלי”, הוסיף גופשטיין.

במסגרת פאנל שבו השתתף בשבוע שעבר בישיבת וולפסון , נשאל גופשטיין על ידי אחד הנוכחים על עמדתו בנוגע להצתה של כנסיות. הוא הבהיר כי הוא תומך בהצתת כנסיות כחלק מציווי פוסקים שקראו לבער עבודה זרה.

“אני מכיר מהרמב”ם שצריך לשרוף. האם אתה נגד הרמב”ם או בעד הרמב”ם?”, הוא השיב. אלא שהמשתתף לא התרצה ושאל לעמדתו של גופשטיין עצמו. כשהקשה, השיב יו”ר להב”ה: “בוודאי שכן. בוודאי, זה הרמב”ם. פשוט שכן, מה השאלה בכלל?”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.