בפעילות רבה של מולדובה: העצורים החרדים שוחררו וישובו לישראל

שלושת העצורים נשפטו היום בבית המשפט בקישינב ושוחררו לאחר התערבות עסקני הקהילה האורתודוכסית במולדובה

בתאריך 7 באוקטובר נעצרו שלושה צעירים על סיפון המטוס בשדה התעופה במולדובה באשמת תקיפת שוטר. הסיפור החל כאשר דיילת חשדה בנוסע כי הוא עישן על מדרגות המטוס, דבר שאינו היה נכון, במהלך הויכוח התפתח קטטה בין הבחור לצוות המטוס, כאשר במהלכו התערבו קרובי משפחתו של הבחור לעזרתו. שלושת הנוסעים הורדו מהטיסה על ידי המשטרה המקומית ונלקחו לתא מעצר. העצורים שהו בתנאים מחפירים בבית המעצר 48 שעות ולאחר מכן הוארך שהותם במעצר למשך מספר ימים נוספים.

בפעילותו של הרב פנחס זלצמן, רבה האורתודוכסי של מולדובה, שוחררו השלושה למעצר בבית הקהילה כאשר אחריות העצורים היתה על אנשי ועסקני הקהילה.

משפטם אשר נדחה פעמיים לפי בקשתם היה אמור להתקיים ביום הכיפורים ובחג הסוכות, התקיים לבסוף היום, בו נשפטו העצורים על מעשיהם. העצורים הואשמו בגין הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו וכן בגין התחכחות בינם לבין השוטרים. בדיון קבע השופט כי השלושה יקבלו עונש קנס כספי, כאשר כל אחד ישלם 1500 אירו וכן הוצאות משפט בסהכ של 3000 אירו.
יצויין כי החוק במולדובה קובע כי לפי העבירות שביצעו, היו זכאים לעונש מאסר של מספר שנים.

העצורים אשר יעלו לטיסה לארץ בזמן הקרוב, נפגשו היום עם הרב פנחס זלצמן, רבה האורתדוכסי של מולדובה והודו לו על פעילותו ועזרתו הרבה בפני השלטונות, דבר אשר הקל בחומרת העונש שהסתכם אך בקנס קספי ועל שהייתם בפרק הזמן בבית הקהילה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.