בפתאומיות: הנגיד פינקי אסטרייכר ז”ל

בשבת הלך לעולמו בפתאומיות הנגיד הרה”ח ר’ פנחס אסטרייכר ז”ל המתגורר בלונדון ונמנה על מקורבי האדמו”ר ומתומכי מוסדות פשעווארסק בארץ ובחו”ל. בן 58 בפטירתו {טרגדיה}

טרגדיה בחסידות פשעווארסק בשבת הלך לעולמו בפתאומיות הנגיד הרה”ח ר’ פנחס אסטרייכר ז”ל המתגורר בלונדון ונמנה על מקורבי האדמו”ר ומתומכי מוסדות פשעווארסק בארץ ובחו”ל. בן 58 בפטירתו.

המנוח, שהה יחד עם האדמו”ר מפשעווארסק בימים האחרונים באיטליה שם שוהה האדמו”ר לצורך מנוחה. בשבת האחרונה נפטר בפתאומיות למגינת לב מקורביו ובני משפחתו.

הוא תמך ביד רחבה במוסדות תורה, ומכריו מתארים אותו כבעל לב זהב וירא-שמים מרבים. כל מי שפשט יד נענה ממנו בלב רחב, בלי לפשפש הרבה ברקע המבקש.

בני משפחתו מספרים כי המנוח היה ראש וראשון לכל דבר שבקדושה. “כל ימיו היו קודש לתורה ולחסד ותרם מהונו להחזקת תורה ולומדיה, בנה והקים ישיבות בארץ ובחו”ל ומסר נפשו עבור החזקתם ביסוסם ושגשוגם”.

ר’ פנחס ז”ל שכונה בפי מקורביו ומשפחתו פינקי, היה תורם סכומי עתק לצדקה, ותמך בהמון מוסדות תורה וחסד ברחבי הגלובוס כולו. מלבד זאת היה אדם טוב לב חביב אהוב בעיני כל חבריו ומכריו.

הנגיד ז”ל היה מחסידיו של האדמו”ר מהרז”ל מסאטמר אך היה מקורב בלב ובנפש למורו ורבו האדמו”ר מפשעווארסק בתרומותיו דאג וביקש שלא יופיע שמו בפרסומים שונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.