ברגע האחרון: אישור מתווה הגז נדחה שוב

את ההחלטה קיבלו נתניהו ושטייניץ בתום ישיבה לילית. המשמעות: המתווה לא יאושר במושב הנוכחי של הכנסת שיוצאת לפגרה

סערת הגז: מתווה הגז לא יובא לאישור הכנסת לפני הפגרה, כך החליטו הלילה רה”מ בנימין נתניהו ושר האנרגיה, יובל שטייניץ, בתום דיון שנמשך כשעתיים.

במהלך הדיון המליץ המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט לדחות את הדיון בעקבות לוח הזמנים הקצר שנותר להכנת המתווה הסופי עד לכינוסה של ישיבת הממשלה המיוחדת שנועדה לדון בנושא. נתניהו ושטייניץ החליטו לקבל את חוות דעתו. בהועה שפירמו השניים נאמר כי “הדיון ידחה על מנת לאפשר הליך סדור של דיון ואישור בממשלה”.

ביום רביעי צפויה הכנסת לצאת לפגרת הקיץ ולא ברור מתי ניתן יהיה להביא את הנושא להצבעה: רק במושב החורף של הכנסת שיחל בסוף אוקטובר, או קודם לכן במסגרת דיון פגרה מיוחד.

במהלך הדיון שהתקיים אמש, שבו השתתפו גם מנכל משרד האוצר שי באב”ד, ראש אגף תקציבים אמיר לוי, ראש המועצה הלאומית לכלכלה יוג’ין קנדל, מנכ”ל משרד הכלכלה עמית לנג, המשנה ליועמ”ש אבי ליכט, ראש רשות הגז סשה ורשבסקי, נמשכו הניסיונות להביא לשינויים במתווה באופן שיאפשר את הורדת מחירי הגז וכן להביא לשינויים נוספים בו. בימים הקרובים צפויים נתניהו ושטייניץ להיפגש גם עם נציגי נובל אנרג’י ודלק במטרה להגיע איתם להסכמות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.