המגעים באלעד נקלעו למבוי סתום

לאחר אין ספור ספינים, לפני זמן קצר הוגשו הרשימות לרשויות המקומיות. כל העידכונים מכל הזירות הרותחות

לאחר אין ספור ספינים, לפני זמן קצר הוגשו הרשימות לרשויות המקומיות. לעת עתה, ישראל פרוש הגיש מועמדות לראשות העיר, אך נעשים ניסיונות להגיע לפשרה לפיה פרוש יחזיק לפחות מחצית קדנציה בתפקיד מ”מ ומחזיק תיק תכנון ובניה ויאפשר לפינדרוס לכהן כראש עיר. לאחר פגישה לילית – לא הושג הסכם. הצדדים ינסו לגבש הסכם שיביא לאחדות -מחר.

טלזסטון. אין בחירות. רוזנטל ראשון ברשימה רביץ שני. בקשט לא הגיש רשימה. רוזנטל יכהן כראש המועצה בטלזסטון לשנה הקרובה ואז יצאו למערכת בחירות בו יבחר יצחק רביץ שיכהן בנתיים כסגן.

בירושלים אין אחדות. דגל התורה ואגודה ירוצו בנפרד.

תגובת “דגל התורה” בירושלים: חיכינו עד הרגע האחרון להגשת הרשימה וזאת בשביל השלום והאחדות. לצערינו אגודת ישראל לא שיתפה פעולה. הם עמדו על כך שהוראות מרנן ורבנן גדולי התורה של ציבור דגל התורה יוגבלו בפירסומים ובהעברת המסרים וההוראות לציבור שנאמן לדעת התורה שלהם. אנחנו נאמנים לרבותינו, ועם זה אין פשרות. הדרישות שלנו היו לשיוויון מלא וגם בזה לא נענינו.

מאגודת ישראל בירושלים נמסר: אסור להתעצב בחג, אך לכאוב על גרירת הציבור למערכה מיותרת, מותר.

שרשרת ההצעות לדגל התורה שהגיעה עד לחלוקת 60/40 לטובת דגל, כדי להביא לאחדות, טורפדה. אלו העובדות.

לא הוגבלו הפירסומים והעברת המסרים וההוראות לציבור של דגל התורה, מלבד סירוב אגודת ישראל לשימוש באות ג’ עבור מועמדים שאינם מיהדות התורה. כך גם היה במערכת בחירות קודמת.

דרישות דגל התורה לשיוויון מלא במצב של שמונה נציגים נענו. יתרה מכך אף הוצעה חלוקה של 60/40 במצב של תשעה נציגים – מצב ריאלי בריצה מאוחדת ומשותפת. גם להצעה נדיבה זו סירבו נציגי דגל. העלאת הדרישה לשימוש באות, ברגע האחרון, נועדה לטרפד אפשרות להליכה משותפת על אף ההצעות הנדיבות.

הציבור הירושלמי שחפץ באחדות ושלום נמצא הערב בתחושות קשות ובחוסר הבנה מדוע אילצו את הציבור להיקלע לפירוד ומחלוקת. ציקצוקי הלשון או חצאי אמיתות לא תעזור. הציבור זוכר את השתלשלות העניינים ויודע מי הביא לפילוג וחתר לשם מהרגע הראשון, בפומבי.

חבל שבחג שמסמל את האחדות יש מי שהעדיף את הפירוד, בהעלאת רף הדרישות שוב ושוב.

מודיעין עילית: יש בחירות – בני תורה וסיעת תושבים חדשה של עקיבא ולנשטיין תרוץ בנפרד.

דרמה בבית שמש:
לאחר שרשימתו נפסלה: אבוטבול הגיע לסיכום עם מפלגת יהדות התורה ומשבצים את שמו במקום ראשון למועצת העיר כך שיוכל להתמודד לראשות העיר בית שמש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.