בריסל משותקת: חיפושים אחר מעורבים במתקפת הטרור הרצחנית • דאע”ש נטל אחריות לפיגועים

מתקפת הטרור בבריסל: כוחות הביטחון המקומיים עורכים חיפושים מבית לבית במטרה לאתר חשודים שנטלו חלק בפיגועים. שדה התעופה מושבת. הכוננות בבירות אירופה הועלתה. ארגון דאע”ש נטל אחריות לפיגועים. הצטרפו לשידור החי

הטרור שוב מכה באירופה: ארגון הטרור דאע”ש נטל לפני זמן קצר אחריות למתקפת הטרור בבריסל – מתקפה שגבתה את חייהם של לפחות 20 בני אדם בתחנת מטרו בעיר ועוד 14 בני אדם בנמל התעופה.

סוכנות הידיעות של דאע”ש פרסמה הודעה שלפיה לוחמי הארגון ביצעו שורת מתקפות בבלגיה באמצעות חגורות ומטעני נפץ – וזאת בתגובה למעורבות של בלגיה בקואליציה נגד דאע”ש. “לוחמינו פתחו באש בנמל התעופה בטרם חלק מהם הפעילו את חגורות הנפץ ומחבל מתאבד פוצץ את עצמו בתחנת המטרו”.

הצטרפו למשדר המיוחד

בתוך כך, בשעות האחרונות הבירה הבלגית מצויה תחת עוצר מוחלט. התחבורה הציבורית בעיר משותקת, התושבים התבקשו להישאר בבתים והרשויות מנהלות מצוד נרחב אחר חשודים במעורבות בפיגועים ואחר תאי טרור – מצוד שכולל חיפוש מבית לבית.

במקביל מתפרסמת תמונה שנטען כי מציגה שני מחבלים שלקחו חלק במתקפה בנמל התעופה זוונטם. בתמונה נראים שני בני אדם לבושים שחורים כשהם דוחפים עגלת מזוודות. בתוך אחת המזוודות היה ככל הנראה אחד משני המטענים שהתפוצצו במקום.

תמונת החשודים שביצעו את הפיגוע בשדה התעופה
תמונת החשודים שביצעו את הפיגוע בשדה התעופה

בוידאו: מעצר חשודים ע”י המשטרה המקומית

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי 34 אזרחים נרצחו ועוד עשרות נפצעו במתקפת טרור משולבת בשדה התעופה המקומי ובתחנת הרכבת בעיר.

עדי ראייה ופצועים ממתקפת הטרור בבריסל מתארים את רגעי האימה, לאחר ששלושה פיצוצים אדירים הרעידו את בירת בלגיה וגרמו למותם של לפחות 34 בני אדם ולפציעתם של עשרות אזרחים נוספים.

“הרגשתי את כל הבניין זז ושמעתי שני פיצוצים מאוד חזקים”, סיפר כתב עיתונאי ששהה בטרמינל בעת ששני מחבלים מתאבדים פוצצו עצמם בתוך המבנה. “זה היה נראה כמו בזירת מלחמה…עשן ואבק נראו בכל מקום, התקרבתי למקום הפיצוץ על מנת לראות מה מתרחש, ראיתי נוסעים מבוהלים בורחים ורצים. הם נראו המומים”.

בכל בירות אירופה העלו היום את רמת הכוננות, זאת מתוך חשש למפגעים נוספים ברחבי היבשת. ראש הממשלה הבריטי דיויד קמרון כינס ישיבת חירום אחרי המתקפות בבריסל. “אני בהלם ומאוד מודאג מהאירועים בבריסל, אנו עושים מה שאנו יכולים כדי לסייע. אכנס פגישה של מטה קוברה אחרי האירועים”. גם נשיא צרפת פרנסואה הולנד גינה את הפיגוע ואמר כי “כל אירופה נפגעה במתקפה”.

היחידה הבינלאומית של ארגון זק”א בקשר עם חדר המצב במשרד החוץ אם יש ישראלים שנפגעו בפיגוע. במקביל, צוות מתנדבי זק”א מבריסל ואנטוורפן עושים את דרכם למקום.

שידור חי מבלגיה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.