ברק הטיל פצצה: “אבטל את חוק הגיוס”

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק הטיל פצצה במסיבת העיתונאים שקיים בתל אביב והצהיר כי ידאג לבטל את חוק הגיוס.

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק הטיל פצצה במסיבת העיתונאים שקיים בתל אביב והצהיר כי ידאג לבטל את חוק הגיוס.

״עמדתי היא שהיחס בין היהדות ומורשת ישראל למדינת ישראל הוא עמוק ומורכב. אלה הם שורשינו, סיבת הגיענו לכאן, ומקור החיבור האנושי בין כולנו.”, פתח ברק את מסיבת העיתונאים.

ברק המשיך: “אולם אני דוגל בחברה פתוחה, מכבדת מסורת, סובלנית ונאורה. ברוח הכרזת העצמאות וחזון הנביאים. אנחנו נגד הדתה. אנחנו נגד פלישה אל רשות הפרט ואל ד’ אמות של היחיד. אנחנו נגד ההכתבה מה מותר ומה אסור לו לעשות בשבת. אנחנו נגד דחיקת נשים לאחור. נגד מניעת שירתן. נגד הפרדה במרחב הציבורי. אנחנו נגד התבדלות והתנשאות מכל סוג שהוא”.

ברק המשיך והציע תכנית משלו: “הגיע זמן שינוי. הגיע זמן תיקון. הגיע הזמן שנהיה עם אחד. הגיע הזמן שישראל תפרח למען כל הישראלים. ולכן אנחנו כאן היום, כדי לומר לציבור: כי ממשלה שנהיה שותפים להקמתה, תוביל תוך 12 (שנים עשר) חודש לביטול חוק הגיוס. סוף לישראבלוף. נביא וניישם תכנית שילוב: מגיוס למראית עיין, להשתלבות בעיין”.

“אנחנו מתחייבים לחתוך את הקשר הגורדי הזה שהסתבך ללא מוצא. כשם שחתכתי את הקשר הגורדי של ישיבה חסרת תוחלת ומדממת בדרום לבנון לאחר כמעט 20 שנה. כך גם הפעם, נחתוך את הקשר הגורדי הזה, אם תתנו לנו את אמונכם, וננוע קדימה, מכפייה שנכשלה – לשילוב מצליח”.

“אני, עבדכם, לפני 20 שנה כראש הממשלה – הקמתי את וועדת טל שעסקה בשאלת גיוס בני הישיבות ודחית השירות בצה״ל. לכולנו היו כוונות טובות. אבל יש לאמר את האמת. יישום חוק טל נכשל. וזה היה גורלם של כל הנסיונות מאז.

“ולכן”, הצהיר ברק, “הגיע הזמן לומר אמת! זה לא עבד ולא יעבוד. גם הפעם, הגיע הזמן למנהיגות שתיקח אחריות ותפעל לשינוי המציאות מן היסוד”.

ברק הציג את תכנית השילוב שאנו מתחייבים אליה, תיכון על ארבעה יסודות: ראשית, צה״ל, יגייס על פי צרכיו ,ואת כל מי שמבקשים לשרת בו וימשיך להיות ‘צבא העם’. המשרתים בצה״ל יזכו משכר הולם.
שנית, כל יתר הצעירות והצעירים בחברה. כולל ערבים ישרתו שרות אזרחי-לאומי.

שלישית, מקסימום אזרחים חרדיים, נשים וגברים, ישתתפו בשוק התעסוקה.

רביעית, הסדרה מכבדת לקבוצת לומדי תורה מצטיינים שתורתם אומנותם. כחלק מהמסורת והמחויבות היהודית עליה הכריז עוד דוד בן גוריון.

תוכנית השילוב, שאת עקרונותיה הצגתי כעת, מתמודדת עם אחד החוליים המהותיים בחברה, ועם פצע מדמם ביחסים שבין חרדים לשאינם חרדים.

זוהי תכנית חברתית ולאומית. זוהי תכנית שמשנה ומעצבת מציאות.

זה מה שהחברה הישראלית צריכה. זה מה שהכלכלה הישראלית זקוקה לו. זה מה שנכון לעשות.

ברק הזכיר עוד כי “מטרתנו היא להחזיר את ישראל לפסים ולהפיל את משטר נתניהו. לא נשב איתו בממשלה אחת בשום מצב או שלב ובשום דרך. נשלב ידיים כדי להפילו ולאחר לכתו, נשב עם כל מי שיסכימו עם עיקרי תפיסתנו: מדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית ,ברוח ערכי הכרזת העצמאות וחזון הנביאים. אנו מביאים איתנו את מה שחסר היה לניצחון בבחירות הקודמות: ההכרה בגודל הגוש ומניעת ריב פנימי בתוכו. כמרכיב העיקרי בדרך לניצחון. אנחנו מביאים אנרגיה ממוקדת, שהיתה כה חסרה במערכה הקודמת. ואנו קוראים גם היום לכל המפלגות בגוש שמאל מרכז לשלב ידיים ולהתלכד לאגרוף מנצח אחד. לנו אין שום תנאים מוקדמים, למעט אחדות המטרה. ועל אמונתנו זו ניאבק ככל שנוכל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.