ברק הלם בנתניהו: “מהלומה משפילה”

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק התארח הערב (שבת) באולפן “חדשות סוף השבוע”, והאשים את נתניהו בכישלון באו”ם: “אני לא מציע לזלזל בהחלטה, זו מהלומה משפילה למדינת ישראל וכישלון גדול של מחדלי נתניהו”.{ אחרי האו”ם}

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק התארח הערב (שבת) באולפן “חדשות סוף השבוע”, והאשים את נתניהו בכישלון באו”ם: “אני לא מציע לזלזל בהחלטה, זו מהלומה משפילה למדינת ישראל וכישלון גדול של מחדלי נתניהו”.

ברק התייחס לאמירה של נתניהו לפיה ההחלטה היא שירת הברבור של העולם הישן: “יש בזה מידה של אמת, שום דבר לא קורה מחר ואף אחד לא יכול להכתיב לישראל מה לעשות ורק ישראל תכריע את עתידה. ראוי לכעוס על אובמה אבל זה לא ישנה את העובדה שההחלטה קיימת, לא ניתן לבטל אותה”.

על ההתלהבות של רה”מ מטרמאפ הגיב  “טראמפ קודם צריך להיכנס לתפקיד ולחוש את הסביבה הגיאופוליטית העולמית. זה אותו ראש הממשלה שאמר לנו שעשרות מדינות הם איתנו – הסתכלתי איפה רוסיה, סין, בריטניה וצרפת, איפה כל הידידים שהיו אמורים לעמוד לידנו”.

“הם מנסים להגיד לישראל ויש קשר ישיר לחוק ההסדרה”, הסביר ראש הממשלה לשעבר. “קו ישיר עובר בין חוק ההסדרה שנתפס כניסיון לבעוט בראש חוצות בחוק הבינלאומי, החוק הישראלי והשכל הישר האנושי. האמריקנים הבינו שנתניהו נסחט, נגרר ולא מנהיג. אנחנו ראינו מה קרה, נתניהו עצמו, יחד עם בנט ושקד הגיעו למסקנה שחוק ההסדרה יביא אותנו להאג”.

ברק הוסיף וטען כי לא הבנייה בהנתחלויות היא הבעיה: “למה אותו או”ם, כשהייתי ראש הממשלה ובניתי בקצב גדול פי ארבעה מנתניהו, מחא כפיים – וגם אצל אולמרט? משום שכאשר ממשלת ישראל משדרת בהתנהגותה שהיא מבינה את המציאות ויודעת מה לעשות ויש לה חזון ודרך שמתכוונים להגיע לפיתרון אז יש תמיכה בעולם. כשלעולם נדמה שמדינת ישראל מבולבלת ולא עושה שום דבר אז העולם מוצא את עצמו נגדנו”.