ברק רביד מסביר: מדוע לברוב מזהיר ממלחמה גרעינית?

ברק רביד (‘וואלה’) מספר בראיון ל-103 על ההתפתחויות במלחמה: “לברוב מזהיר ממלחמה גרעינית, כי הרוסים יודעים שזה מאוד מרתיע מדינות באירופה, כמו גרמניה” האזינו

שר ההגנה האמריקאי לוי אוסטן אירח גורמים צבאיים ושרי הגנה נוספים של יותר מ־40 מדינות בגרמניה. זאת על מנת לדון בהמשך ההתערבות בלחימה הקשה. סביב ידיעה זו, אריה אלדד ובן כספית שוחחו ב־103fm עם ברק רביד, הכתב והפרשן המדיני של ‘וואלה’, אשר התייחס לדברים.

“מה שהתפתח באוקראינה זה קצת כמו מה שיש לנו פה באזור, יש מלחמת פרוקסי שארה”ב ומדינות אירופה מנהלות נגד רוסיה”, טען רביד בפתח השיחה, “הם לא רוצים להיכנס לעימות ישיר עם פוטין ומצד שני הם לא רוצים שהוא יצליח לכבוש את אוקראינה. על הדרך הם גם רוצים להחליש אותו ככל האפשר. הדרך לעשות את זה זה להעביר כמויות אדירות של נשק לאוקראינה כדי לאפשר לאוקראינים להמשיך ולהדוף את פוטין כמה שיותר ולכן התכנס הכינוס הזה”.

עוד התייחס לעזרת האמריקאים לאוקראיניים בלחימה: “האמריקאים עם כבר למעלה משלושה מיליארד דולר בסיוע צבאי לאוקראינה מאז תחילת המלחמה, זה מספר עצום. הצבא האוקראיני היה בתהליך של מעבר מציוד סובייטי לציוד יותר מערבי, ולכן אין להם טנקים מערביים לאוקראיניים. ללמד צוות של טנק על טנק מערבי זה יכול לקחת חודשים ולכן מה שעושים זה מחפשים מדינות במזרח אירופה שיש להם ציוד סובייטי לצבא שלהם כשדי שהם יביאו אותו לאוקראינה ובתמורה הם יקבלו ציוד מערבי ממדינות המערב, ככה עושים עכשיו עם טנקים לצבא האוקראיני”.

“מצד שני, יש כן אמל”ח מערבי מאוד מתקדם שמוזרם לאוקראינה, האמריקאים הביאו כמה עשרות חיילי קומנדו אוקראיניים לארה”ב כדי להתאמן על סוג של מיני מל”ט מתאבד שאתה משגר לשטח ומוריד אותו על הטנקים הרוסיים, עכשיו הם כבר חוזרים עם הציוד לשטח. זה דבר מדהים, זה מל”ט בגודל של פחות מחצי מטר, אתה משגר אותו ומוריד אותו כמו טיל נ”ט”, סיפר.

לדבריו, “הרוסים בעיקר מבינים זה שיש עדיין ויכוח בין ארה”ב לכמה מדינות באירופה עד כמה רחוק ללכת נגד פוטין. קנצלר גרמניה, שכבר שינה את המדיניות של ארצו בצורה דרמטית לגבי התערבות צבאית, נתן בסופ”ש ראיון והדבר המרכזי שהוא אומר זה שהוא מבהיר שהם לא רוצה התדרדרות למלחמה גרעינית. שומע את זה פוטין ואיזה פלא, כמה ימים אחרי זה לברוב מזהיר ממלחמה גרעינית כי הם מבינים שהדבר הזה מרתיע מדינות כמו גרמניה שהיא מדינה מאוד מרכזית לדבר הזה. אם אחד הדברים שפוטין רצה לעשות במלחמה הזו זה לגרום לכך שצבא אוקראינה התרחק מהמערב ויהיה פחות מערבי הוא קיבל בדיוק את ההפך”.

“אחד הדברים שגם רואים בשדה הקרב זה את כל אותם אימונים משותפים של צבא אוקראינה עם הצבאות של נאט”ו בשנים האחרונות, רואים את זה בשדה הקרב”, הכריז.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.