“בשורת איוב” • אלפים ילוו למנוחות את נגידי סאטמר שנספו בהתהפכות סירה

האסון בחסידות סאטמר בפטירתם של הרב יצחק רוזנברג והרב חיים פרנס, שניים מבכירי חסידות סאטמר בארצות הברית, שטבעו אמש (שלישי) למוות בחופי מיאמי לאחר שבמהלך שיט בו השתתפו התהפכה סירתם. הלוויתו של הרב יצחק רוזנברג תצא בשעה 9 שעון ארה”ב, הלוויתו של הרב חיים פרנס תצא בשעה 1 שעון ארה”ב

האסון בחסידות סאטמר בפטירתם של הרב יצחק רוזנברג והרב חיים פרנס, שניים מבכירי חסידות סאטמר בארצות הברית, שטבעו אמש (שלישי) למוות בחופי מיאמי לאחר שבמהלך שיט בו השתתפו התהפכה סירתם. הלוויתו של הרב יצחק רוזנברג תצא בשעה 9 שעון ארה”ב, הלוויתו של הרב חיים פרנס תצא בשעה 1 שעון ארה”ב.

בסאטמר מדווחים על יום קשה שעבר על מנהיג החסידות “סאטמר” המתאבל האדמו”ר מסאטמר שאיבד באופן טראגי שנים מהאנשים הקרובים אליו בפתאומיות, האדמו”ר היה אמש לפנה”צ בשכונת “ברך משה” בעיר קרית יואל שם התקיימה מעמד יציקת הבורות למקווה החדש בבית המדרש בשכונה כאשר במהלך המעמד הגיע הבשורה הקשה.

בדרך מהשכונה להיכל הישיבה גדולה בישר המשב”ק הרב חיים שלמה פישר לאדמו”ר כי צריכים להתפלל לרפואת שני הנסחפים האדמו”ר שליט”א שהבין מיד מה קרה לא עלה לישיבה רק חזר לביתו ברחוב צאנז והסתגר בחדרו הפרטי כאשר אף אחד לא יכול לגשת אליו,לאחר 4 שעות בהם הסתגר האדמו”ר כאשר המשפחה מנסה בכל דרך להגיע לאדמו”ר לשוחח איתו על המשך הדרך והשאלות ההלכתיות פתח האדמו”ר שליט”א את הדלת וביקש מה”הויז בחור” כי מעוניין ללכת אל היכל הישיבה.

(הדיווחים בטלוויזיה האמריקנית)

בדרך לישיבה אמר ההויז בחור לאדמו”ר כי הרבה אנשים מחכים לשאול את האדמו”ר, ענה לו האדמו”ר שליט”א “כבר עברתי הרבה שנים קשות ורעות בחיי ומתוך נסיון אני יאמר לך רק לימוד גמרא תוספות יציל אותך בזמנים קשים אני לא יכול לענות עכשיו על השאלות אחרי בשורת איוב רק ע”י לימוד ברציפות בלי הפסק גפ”ת תוכל לחזק את עצמך ולהמשיך הלאה”. אמר האדמו”ר.

בחסידות סאטמר אבלים בעקבות מות השניים שנחשבו לעמודי תווך בחסידות. בסאטמר מספרים כי הרב רוזנברג זצ”ל היה האיש שעמד מאחורי הכתרתו של האדמו”ר רבי אהרן טייטלבוים מסאטמר לאדמו”ר לאחר פטירת אביו ואף נחשב לאחד התורמים הגדולים של החסידות.

גם הרב פרנס, שצבר הונו ממסחר ביהלומים, היה למקורבו של האדמו”ר מסאטמר הקודם ולאחר מכן הסתופף בצילו של האדמו”ר הנוכחי. גם הוא כרוזנברג נחשב לאחד מנגידי החסידות והיה לתורם מרכזי לבנייני מוסדות סאטמר בארצות הברית

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.