בשיבא נדהמו: סיבוך נדיר מהקורונה התגלה אצל בחור מבני ברק

סיבוך נדיר מקורונה ונדיר מסוגו בעולם התגלה בבית החולים שיבא, בתל השומר. בחור חרדי מבני ברק כבן 26 מאושפז מזה כמה ימים בחור בן 26 מבני ברק.

סיבוך נדיר מקורונה ונדיר מסוגו בעולם התגלה בבית החולים שיבא, בתל השומר. בחור חרדי מבני ברק כבן 26 מאושפז מזה כמה ימים בחור בן 26 מבני ברק.

מצבו מוגדר קשה מאוד, הוא הונשם ועבר כמה החייאות וכעת מחובר למכשיר ECMO המחליף את פעולת הלב והריאות

נוסף לקורונה, הבחור סובל ממחלה רב מערכתית דלקתית, שמלווה בפגיעה בשריר הלב. מדובר בסיבוך נדיר שתועד בילדים בארה”ב, וגם בישראל דווח על שלושה מקרים של ילדים שחלו בקורונה וסבלו מהדלקת הנדירה, בהם בת 11 ובן 16 שאושפזו ברמב”ם וכן ילד שאושפז בהדסה.

הצעיר הגיע לשיבא עם כאבי בטן חזקים וחום, מבלי שהיה במגע ידוע עם חולה קורונה מאומת. ההשערה הראשונית היתה שהוא סובל מדלקת אפנדיציט, אבחנה שנשללה לאחר מכן. בהמשך חשבו הרופאים שיש לו דלקת במעי. שתי בדיקות מטוש שנעשו לו חזרו שליליות. אך בהמשך, נוכח סימני דלקת והמשך הידרדרות במצבו, עבר ברונכוסקופיה – בדיקה של דרכי הנשימה שבה נלקחה דגימה מהריאות. בדיקה זו הראתה תוצאה חיובית “חלשה” לקורונה.

“התמונה היתה כשל אותה מחלה רב־מערכתית דלקתית הקשורה לווירוס הקורונה שמופיעה בילדים”, אומרת פרופ’ גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בשיבא, לישראל היום, “אחרי שקיבלנו תוצאה חיובית חלשה, היה לנו ברור שזו קורונה. הוא קיבל טיפול בסטרואידים ובאימונו־גלובולינים (נוגדנים) – טיפול שמקבלים לסיבוך שהתגלה אצלו. המקרה שלו קשה מאוד, ולאחר שעבר כמה החייאות – עדיין מוקדם לדעת מה תהיה הפרוגנוזה. בילדים אנחנו יודעים שכשמקבלים מוקדם את הטיפול, הפרוגנוזה היא טובה”.

“זה מקרה חשוב, כי מדובר בחולה הכי מבוגר עם הסיבוך הזה. זה מעיד שהמחלה הזו עדיין מסתורית עבורנו ויש סיבוכים שלא יודעים עליהם או לא מקשרים אותם לקורונה”, הסבירה מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בשיבא, “בימים אלו אנו פותחים מרפאת מעקב אחרי חולי קורונה כדי ללמוד עוד על השלכות המחלה. לקולגות שלי אני קוראת להיות ערניים גם לסימפטומים של כאבי בטן. גם הציבור צריך להיות ערני לכל מיני תופעות שהקורונה גורמת”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.