הפלג הירושלמי חוסם את הכבישים: 9 עצורים בבר אילן

בשעה זו החלו ההפגנות הסוערות ברחבי הארץ. בחור הישיבה בשיחה מבית הכלא הצבאי: אני מרגיש בוז למערכת הצבאית; אמשיך בלימוד התורה בכלא

 

בשעה זו החלו ההפגנות בכל רחבי הארץ, עקב מעצרו של בחור הישיבה ישראל מאיר טולדנו, כפי הוראתו של מרן ראש הישיבה הרב שמואל אוירבך. בהפגנות יביעו את מחאתה של היהדות החרדית כנגד דיכוי לומדי התורה. בשל ההפגנות צפויים פקקי ענק בעורקי תנועה מרכזיים ברחבי הארץ.

מהמשטרה נמסר בתגובה: “כמה עשרות חרדים קיצונים מפגינים בשני מוקדים :בכביש בר אילן – ניסו לחסום הכביש אך נהדפו ע”י השוטרים.
9 מפגינים שהפרו את הסדר , חסמו את הציר ולא נענו להוראות השוטרים נעצרו.כביש בר לב – כמה חרדים עומדים על המדרכה ללא ההפרעה.
כוח משטרה ערוך בכלל המוקדים ולא יאפשר להפר את הסדר”.

צומת שער הנגב כ-30 חרדים עומדים בצד הדרך עם שלטים בידיהם לאחר שניסו לחסום את הכביש. כוח משטרה במקום שומר על הסדר, בשלב זה אין הפרעה לתנועה.

כפי שנמסר כעת, ההפגנות יתקיימו במוקדים כדלהלן:

ירושלים ההפגנה החלה לפני שעה קלה, בצומת בר אילן גולדה מאיר, ומוקד נוסף בצומת שבטי ישראל כביש מס’ 1.

באשדוד בשעה 16:30, במוקדים שיתפרסמו בעיר.

במודיעין עילית בשעה 17:00 בצומת שילת, ובמקומות הנוספים כפי שפורסם.

באלעד בשעה 17:00, בכניסה לעיר.

בבית שמש בשעה 19:00, ברח’ אור שמח פינת חזון איש.

בבני ברק בשעה 20:00, בבית המדרש אוהל משה ר’ח רבי עקיבא, שם תתקיים עצרת מחאה, ומשם יצאו באוטובוסים למקום המחאה.

בתוך כך, מתפרסמת הקלטה של בחור הישיבה שנעצר מבין כותלי הכלא. בשיחה עם קו המידע הטלפוני “קו ההגנה”, אמר הבחור, “אני מרגיש בוז וגועל נפש לכל המערכת המסואבת הזו. לא ישברו אותי, אני מתכנן לנצל את ימי שהותי בכלא להמשיך בלימוד התורה, ולגמור ללמוד את מסכת “כתובות” שבגמרא”.
צילום: שירה הרשקופ – סוכנות הידיעות “חדשות 24”

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עולם הפוך ראיתי – רבנים לאומיים מפגינים וזועקים שבת ורבני החסידים והחרדים עושים הכל להתחמק בשביל לא להפסיד תקציבים.

  בחיי ראיתי כל כך הרבה מצבים תמוהים ונדירים, כולל עולמות הפוכים, אבל לא האמנתי כי אראה בחיי מצב שבו רבנים לאומיים יעמדו על משמר השבת יזעקו נורא על חילולי השבת בירושלים, ואילו רבני החרדים כולל רבני הבד”ץ שיוצא רב אחד או שנים למחות ותו לא וזה רק לכשעה בשבת וחוזרים לאכול טשאנט ופיצוחים, וזה שאינם מפגינים כולל רשי ישיבות ליטאים ורבנים ואדמורים כמו מתולדות אהרון מבעלז וויזניץ דושינסקי קרלין סטמאר גור ואוהל שרה וכו’ שאינם מפגינים… ויעשו הכל להתחמק ממצב שבו ייאלצו לפרוש מהקואליציה וחלילה להפסיד כמה פרוטות ומפתחים דרכי התחמקות ולא נאבקים על יסוד היסודות של היהדות השבת קודש שזועקת.

  זה כבר שנים שהיהדות החרדית אינה עוד אותה יהדות חרדית, מאז תשל”ז כשנכנסו לקואליציה של מנחם בגין החלה ההתדרדרות, וזו נפלה לתהומות בהקמתה של ש”ס הצטרפותה לממשלה דבר שלא השאיר עוד זכר לחרדיות בכלל, משם כבר לא היה מה שיעצור בעד ההתדרדרות של המפלגות החרדיות האשכנזיות, תחילה זעקו כי אסור לקחת יותר מארבעים וחמשה אחוזים, אחר כך עלו לשישים וחמשה ומשם למאה, זעקו כי אסור לקחת חלק בממשלה אפילו לא בתפקידי סגני שרים וכי רק בכנסת, חדרו גם לשם, וכשפסלו את כהונתו של יענקל ליצמן כסגן שר במשרד הבריאות התירו מידית תפקיד של שר, התפקידים והתקציבים הקדימו כל ענין אחר כולל השבת, וימים אלה זועקים ומוכיחים עד להיכן הגענו…

  זה שנים זועקים על ההתדרדרות הנוראה בירושלים, מאות חנויות פתוחות בשבת בירושלם פילטרן של מלך מלכי המלכים הקב”ה, כל תקופה משהו חדש נפתח בשבת, הרבנים החרדים מעלימים עין כי לא רוצים נציגיהם לפרוש מן הקואליציה, ולמרות שמועצת גדולי התורה הורתה לעצור בעד חילולי השבת בירושלים, ולמרות הכינוסים שהיו בענין, לא רק שלא עשו דבר, אלא הושיבו ועדה של בריונים משכילים וכו’ שקבעה שבכלל שאין חילול שבת בירושלים, ולא מבינים מה רוצים מהם, מה שקיים היה, וחוקית זה לא כלול בהסכם ועוד כל מיני פירושים של השטן שכל כולם מטרתם אחת, להתיר את המשך הישיבה בקואליציה בירושלים ושלא יצטרכו לפרוש, ולהתיר החילול שבת. שומו שמים–!!

  מזעזע הוא לראות איך שרבנים לאומיים זועקים נגד חילולי השבת בירושלים, ומאידך הרבנים החרדים ממלאים פיהם מים בשל סיבה אחת ויחידה שאם יזעקו ייאלצו נציגיהם לפרוש מתפקידיהם בעיריה ואולי אף בממשלה, והשבת אינו שוה להם מספיק להפסיד הכסף ושוב הכסף וכסאות ועמדות כאלו.

  אין כל הסבר אחר, מפני שאם היו הרבנים הללו כנים ואנשי אמת, היו מורים מיידית לפרוש אפילו לא להישאר יום אחד, והחשבון כי אם יפרשו יפסידו דברים אחרים ויעמידו את היסודות בסכנה, טענה זו טענה המזרחי בשעתו ואנו החרדים לא קיבלנו זאת זעקנו כי עדיף שלא יהיה לחם לאכול וחלילה לא להתיר חילולי שבת.

  מה נענה ביום הדין? מה קרה? האם עתה הפכנו לגרועים מן המזרחי של אז? כן הפכנו ואנחנו חייבים לחזור בתשובה מיד.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב