בתוך השבעה: חפצי הגר”ש אויערבאך זצ”ל מוצעים למכירה

אישור לימודים של הרב, מוצע ב-150 דולר. כך מוצעים למכירה חפצי מרן הגר”ש אויערבך זצ”ל

זמן קצר לאחר פטירתו של מרן הגר”ש אויערבאך זצ”ל, וברשת כבר מוצעים למכירה כמה מחפציו, במה שהפך להיות כבר טרנד בציבור החרדי, שקונה חפצי גדולי הדור זמן קצר לאחר פטירתם. כך מפרסם הבוקר העיתון ‘ישראל היום’.

בעיתון נכתב כי “הרב שמואל אוירבך, מנהיג הפלג הירושלמי, שנפטר בשבת, היה דמות מגוונת: מחד, אביו הרב שלמה זלמן אוירבך היה דמות נערצת בחברה החרדית ונחשב כגדול הדור. מנגד, לאחר פטירתו של הרב אלישיב הוא הרבה לתקוף את המנהיגות החרדית מכיוון שחש שהיא פשרנית מדי. בין היתר פעלו אנשי “הפלג הירושלמי”, בהובלתו נגד גיוס חרדים ונהגו לחסום כבישים ולעורר מהומות”.

בליל שבת הלך מרן הגר”ש אויערבאך זצ”ל לבית עולמו לאחר שלקה בדום לב וביום ראשון הובא למנוחות בהלווית ענק בירושלים. כעת, נכתב בעיתון, יממה לאחר הלווייתו, מוצעים למכירה פומבית פרטים ממקומות שונים שבהם עבר במהלך חייו. בעיתון נכתב כי מאחר ו”הרב אוירבך אינו נחשב במיינסטרים החרדי ייתכן כי יתברר שפרטים שלו יהיו פחות מבוקשים. מאידך, ייתכן כי דווקא מכיוון שמדובר ברב שנוי במחלוקת, הערך של הפריטים יהיה רב יותר”.

בין היתר מוצע למכירה אישור הלימודים שלו בישיבת אמשינוב בכתב ידו וחתימתו של ראש הישיבה רבי חיים מיליקובסקי משנת תשכ”ד – 1964. זהו אישור שכתוב בכתב יד על נייר מכתבים רשמי של ישיבת אמשינוב שהוקמה בירושלים אחרי שהות בשנחאי שבסין בזמן השואה. “חשון תשכ”ד, אנו מאשרים בזה אשר הרב ר’ שמואל אוירבאך שליט”א לומד בישיבתנו בשעות שאחה”צ מדי יום ביומו…”, נכתב. המחיר ההתחלתי: 150 דולר.

בנוסף, מוצע במכירה מכתב נוסף – מכתב דואר אוויר, בכתב ידו וחתימתו של אביו, מרן הגרש”ז אויערבאך זצ”ל. במכתב שממוען לרבי יוסף אליהו הענקין הוא מודה לו על סיועו לנישואי בנו. מחיר הפתיחה: 325 דולר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.