בתו של הרב מרק ז”ל לדני דנון: רוצה להיות שגרירה כשאגדל

דנון קיבל תשובה מפתיעה מאורית מרק, בת 19, שהצהירה כי כשתגדל תרצה לשמש בתפקידו כשגרירת ישראל באו”ם. בתגובה לדבריה ולדברי שאר הנוכחות, השגריר דנון ציין כי “זהו כבוד גדול לפגוש אתכן כאן היום וכבן למשפחה שכולה המפגש הזה מרגש במיוחד

שגריר ישראל באו”ם דני דנון אירח אתמול (שני) בניו יורק את משלחת ארגון “משפחה אחת” (OneFamily), שמסייע לבני המשפחות השכולות ונפגעי טרור. המשלחת כללה את עדן דדון שנפצעה קשה מאוד בפיגוע שאירע באוטובוס קו 12 של אגד בסמוך לצומת פת בירושלים באפריל 2016; תחיה זאגא, בתו של יעקב (קובי) זאגא ז”ל, שנרצח בליל שבת בהתנחלות אבני חפץ ב-2004, בעת שיצא מביתו להגן על ששת ילדיו; לירז חי, בתו של הרב מאיר חי ז”ל שנרצח בדרכו למסיבת יום ההולדת ה-12 של בנו ב-2009; ואורית מרק, בתו של הרב מיכאל מרק ז”ל, שנרצח לפני שנתיים ליד עתניאל. בנוסף לביקור באו”ם, קיימו בנות המשפחות השכולות סדרת מפגשים עם חברי הקהילה היהודית המקומית.

דני דנון פנה לאורחות וביקש מכל אחת מהן לספר על סיפור חייהן וגם על תכניותיהן לעתיד. דנון קיבל תשובה מפתיעה מאורית מרק, בת 19, שהצהירה כי כשתגדל תרצה לשמש בתפקידו כשגרירת ישראל באו”ם. בתגובה לדבריה ולדברי שאר הנוכחות, השגריר דנון ציין כי “זהו כבוד גדול לפגוש אתכן כאן היום וכבן למשפחה שכולה המפגש הזה מרגש במיוחד. החוזק והאופטימיות שלכן מהווים השראה לכולנו והם תמצית עוצמתו של העם שלנו, אנחנו נמשיך להילחם בטרור גם בארץ וגם בזירה הבינלאומית.”

ארגון “משפחה אחת” פועל מזה 17 שנה במטרה לספק מערך תמיכה רחב לקורבנות הטרור ומשפחותיהם, תוך שהוא מלווה את המשפחות למן הרגע הראשון. כיום, פועלים במסגרת הארגון כ-500 מתנדבים וכ-40 אנשי צוות, בשלושה מרכזי סיוע ארציים, שסייעו עד עתה לכ-4,000 משפחות של נפגעי טרור ומשפחות שכולות. במסגרת פעילותו מלווה ארגון “משפחה אחת” את המשפחות השכולות ומסייע להן בהתמודדות עם האסון והחזרה לחיים, תוך שהוא מפעיל רשת של מרכזי סיוע, ליווי אישי, שיקום נפשי, סדנאות תמיכה למשפחות, סיוע כלכלי ותעסוקתי וייעוץ משפטי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.