בתלמה מתרצים: “עובד החליף את הברקוד” (וידאו)

בחברת “תלמה-יוניליוור” טוענים כי הסיבה למחדל שאריזות מזוהמות הגיעו לבתי הלקוחות, בגלל שאחד העובדים במחסן תלש את הפתק עם ברקוד מאחד המשטחים התקינים במחסן, והדביק אותו על אחד המשטחים הפגומים, על ברקוד שעליו רשום “פסול לשימוש”. { בהלת הקורנפלקס}

פרשת הקורנפלקס המזוהם: בחברת “תלמה-יוניליוור” טוענים כי הסיבה למחדל שאריזות מזוהמות הגיעו לבתי הלקוחות, בגלל  שאחד העובדים במחסן תלש את הפתק עם ברקוד מאחד המשטחים התקינים במחסן, והדביק אותו על אחד המשטחים הפגומים, על ברקוד שעליו רשום “פסול לשימוש”.

צפו בכתבה – באדיבות רשת

אותו עובד החליף למעשה בין הברקודים – וכך משטח נגוע בסלמונלה יצא מהמפעל כמשטח תקין והגיע לצרכנים באזור פתח תקווה.

בחברה בודקים האם מדובר בתקלה תמימה או בפעולה במזיד.

רק ביום חמישי בערב  ביוניליוור ערכו ספירה של המשטחים וגילו כי אחד המשטחים הנגועים חסר. בסריקה במחסן התברר כי על אחד המשטחים של סחורה תקינה יש ברקוד גזור: אותו ברקוד הודבק כאמור על משטח פגום והגיע לנקודת החלוקה של שופרסל, עם 240 אריזות נגועות לכאורה.

הברקוד על המשטחים הנגועים (חדשות 2)

 

בחברת יוניליוור טוענים שיש ברשותם תיעוד של המשטח התקין שממנו נגזר הברקוד – וכי הם שוקלים לפנות למשטרה.

חברת תלמה ספגה ביקורת למה עד עכשיו לא הושמדו כל המשטחים הנגועים בעצם? ייתכן שחלק מהשאלות הללו יקבלו מענה מחר, עם הגעת נציגי משרד הבריאות למפעל.

יו”ר שדולת הבטיחות בכנסת, ח”כ איציק שמולי, ויו”ר הוועדה לביקורת המדינה, ח”כ קארין אלהרר, דרשו ממבקר המדינה להתערב – ואלהרר הודיעה כי תכנס דיון דחוף בנושא התנהלות משרד הבריאות בפרשה. “מדיניות הדיווח העצמי שהגה המשרד פשטה את הרגל והעמידה את הציבור בסכנה”, טען שמולי. אלהרר הוסיפה: “חובתנו לוודא איך קרה שהמצב הזה נעלם מעיני משרד הבריאות וחברת יוניליוור מתרצת”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.