בתמיכת החרדים: ועדת הבחירות פסלה את היבא יזבק

ברוב גדול: ועדת הבחירות המרכזית פסלה את היבא יזבק מהתמודדות לכנסת

ועדת הבחירות המרכזית לכנסת קיבלה ברוב גדול את בקשת עוצמה יהודית ושאר בקשות סיעות הימין לפסול את חברת כנסת היבא יזבק מהתמודדות לכנסת. ה:חכים החרדים תמכו פה אחד בפסילתה של חברת הכנסת הערבית, כעת הכדור עובר לבג”ץ שיכריע בנידון.

ח״כ היבא יזבק הגיבה לפסילה ואמרה: ״אינני מופתעת שפסלו אותי, זה היה משחק מכור מראש. וועדת הבחירות הינה גוף פוליטי ולא גוף משפטי, חבריה מקבלות החלטות פוליטיות. אני חוזרת ומדגישה שמעולם לא קראתי לשימוש באלימות. וגם לא התכוונתי להלל את השימוש באלימות. אמרתי את זה בפני הוועדה, כתבתי את זה בתצהיר והצהרתי את זה גם בכלי התקשורת. הסברתי גם בתצהירי המפורט שהיום הייתי מתנסחת אחרת. ברור לי כי אין כל עילה משפטית לפסילתי ואני מקווה שבית המשפט העליון יפעל בהתאם. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מההקשר של הדיון שהתקיים היום, כשברקע מהדהדת תכנית המאה והסיפוח המתקרב, וזה הנסיון של אנשי הימין הקיצוני להסתיר את העוול האמיתי: שהוא הכיבוש, המצור ומדיניות הדיכוי המתמשכת של כל העם הפלסטיני. הרדיפה נגדי לא תועיל וכך גם לא בקשות הפסילה – אני אמשיך לפעול בהתאם לעקרונות ולמטרות שבזכותן נבחרתי – פמיניזם, זכויות אדם, השגת שלום ובניית חברה צודקת ושוויונית לכולם.״

יו”ר רשימת עוצמה יהודית, עו”ד איתמר בן גביר מסר: “אני שמח שלפחות בועדת הבחירות הצדק נעשה ותומכת הטרור נפסלה ברוב גדול, כשכל התומכים בפסילה מבינים דבר אחד בסיסי: למעריצה של סמיר קונטאר אין מקום בכנסת. אני מקווה שהצדק ייעשה גם בבית המשפט העליון, ולראשונה מי שבאמת צריך להיפסל ייזרק מכנסת ישראל”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.