גבאי התקפל – “לא מתריס נגד החרדים”

גבאי הגיב למתקפה בתקשורת החרדית וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי “תחבורה ציבורית בשבת זה צורך חברתי. לא התרסה נגד אף אחד. ואני אומר את זה כאדם מסורתי”

יו”ר מפלגת העבודה אבי גבאי, זכה אמש לשורת התקפות מחברי הכנסת החרדים, לאחר שצידד בפרסום התחבורה הציבורית בשבת של רא עיריית טבריה רון קובי.

גבאי הגיב למתקפה בתקשורת החרדית וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי “תחבורה ציבורית בשבת זה צורך חברתי. לא התרסה נגד אף אחד. ואני אומר את זה כאדם מסורתי”.

כזכור אמש כתב יו”ר מפלגת העבודה כי “‏תחבורה ציבורית בשבת. הגל הזה מתעורר בכל הארץ. מאות אלפי אזרחים לא מוכנים לשלם אלפי ש”ח על מוניות או להישאר בעוצר בבתים”.

גבאי הוסיף “זה מה שיקרה בערים חילוניות נוספות. זה חברתי. זה כלכלי – וזה צודק. השבת זה קרה לראשונה בעיר טבריה וזה יתפשט לערים נוספות. מפלגת העבודה תקדם תחבורה ציבורית בשבת”.

השר לשירותי דת ח”כ יצחק וקנין הגיב הערב לדבריו של יו”ר העבודה אבי גבאי בנושא השבת. “גבאי ממשיך את הפגיעה במסורת ישראל. דבריו חושפים את פרצופו האמיתי בנוגע לסוגיית דת ומדינה. לציבור המסורתי המזרחי יש חיבור עמוק לקודשי ישראל, הפגיעה בקדושת השבת לצד העמקת השסע בין דתיים לחילוניים מרחיקה קהלים רבים ממפלגת העבודה. התשובה להתרסקות בסקרים היא לא שיסוי של מגזר אחד בשני”. הבחירה שלך בדרך של שיסוי תביא להתמוטטות סופית של מפלגת העבודה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.