גדולי ישראל במכתב נגד רישום אזורי לסמינרים

לאחר התחייבות משרד החינוך בבית המשפט להחיל בשנת הלימודים הבאה, תשע”ז, את ‘מתווה הסמינר האזורי’ בעיר אלעד, גדו”י יוצאים במכתב חריף נגד היוזמה לסמינר אזורי: “אין לשנות בשום אופן”

לאחר החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים אמש לאשר את מתווה ההסכמה שגובש בין ראש העיר ישראל פרוש והעותרים לפיו כלל הבנות החרדיות ישובצו לשנת הלימודים הקרובה. גדולי ישראל, מרן ראש הישיבה הגראי”ל שטיינמן, מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי וראש ישיבת פוניבז’ הגרי”ג אדלשטיין יוצאים הערב (ה’) במכתב חריף נגד רישום אזורי לסמינרים.,

במתב שפורסם הערב כתבו גדולי ישראל: “הננו לגלות דעתנו שאין לשנות מצביון התיכונים והסמינרים מקדמת דנא כאשר יסדו גדולי ומאורי הדור זצקולל”ה ואין לעשות תיכונים וסמינרים אזוריים או רצף חינוכי וכיוצא בזה בשום אופן ואופן”.

20150820114111

כזכור, אמש התחייב משרד החינוך בבית המשפט להחיל בשנת הלימודים הבאה, תשע”ז, את ‘מתווה הסמינר האזורי’. במסרגרת המתווה, העיקרון הבסיסי לשילוב תלמידות בסמינרים יהא על בסיס קרבת הסמינר הרלוונטי למקום מגורי התלמידה.

נזכיר כי לפני כחצי שנה הוציא משרד החינוך צו סגירה נגד סמינר ‘זלזניק’ באלעד בשל אפליה בקבלת תלמידים על רקע עדתי. חלפו מספר חודשים, והנה התברר כי הסמינר עדיין קיים ואף קיים רישום לשנה הבאה ששוב חשוד באפליה על רקע עדתי.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתמול פורסם בשמם שהם בעד סמינר אזורי…היום אומרים בשמם להפך….לכן אין לקבל מה שנאמר בשמם אלא להמתין ולהמתין אולי יאמרו להפך…..ואפי אומר על ימין שמאל ואח״כ אומר על שמאל של אתמול ימין,מדהים כמה גדולי ישראל פרגמטיים

  מבולבל על כל הראש |
  הגב
 2. באמת רחמנות על הישמאלים מפילוג הליטאי (בניברקים) שממשיכים עם פיטורי החזנים בתפילות הימים הנוראים: הסיפור החדש: החזן פוטר בכהונתו בבית כנסת בבית וגן, בשל השתייכותו הפוליטית לפלג הירושלמי, הסיפור גועל נפש, אין מילים לתאר את גודל השאט נפש שכל אדם ברדעת מרגיש לנוכח התנהלות גועלית זאת, אבל זה לא שום חידוש מדובר על אנשים מושחסים, כך התנהגו אבותם הערב רב ובני בניהם ממשיכים מנהגם הרע בימינו ע”י אנשי שטיינמן העמליקים, חז”ל אמרו, מבני בניו של “המן” למדו תורה בב”ב, גם כשיצאנו ממצרים הם הם הכשילו אותנו במעשה העגל הזהב, ושוב אנו נמצאים תחת שלטונם בכפיה, לחלל שם שמים.

  סופה של האמת לצאת לאור! לאט לאט מתגלה הרשעות האכזרי שסובלים מהם כבר הרבה מאוד זמן. רשעות וטפשות גם יחד, שמגיע מערב רב הבניברקים שעוד מתיימרים לנהל את הדור. כבר היו דברים כאלו מעולם, שהרי גם הורי פוטרו מעבודתם בגרמניה,לאחר שהיטלר ימ”ש וזכרו עלה לשלטון, וגם שם ילדים יהודים לא הורשו ללמוד בבתי ספר שלהם, אם אין להם תורה אין להם דרך ארץ. וסופם להיגמר לחלוטין.

  מעולם לא כפה מרן ה״אבי עזרי״ זצוק״ל את דעתו על אחרים, בטענה שאני המנהיג היחידי וכל המרים ראשו אחת דתו לכריתה… כי מאז שגלינו מארצנו אין לנו מלך או נשיא שיכול לכוף לדעתו… חוץ מאותו איש, רח’ ח”א.

  האם שאלו את מנהיג הכת המסיונרי שטינמן אם מותר לעשות את זה? התירוץ לכל קושיות הנ”ל: אין שואלים שום קושיות על המנהיגים-המסיונרים ומנהגים של הרודפים מ”בני תייירה” האכזרים מבני ברק, “השונאים את הקב”ה” משום שכבר אמרו חז”ל עליהם: מבני בניו של “המן” העמליקי למדו בבני ברק. המטרה שלהם היא “שמד” שמד “שמד” ושב “שמד” התייצבות לגיוס בני ישיבה, M.A. לבנות “בית יעקב”, פשוט “שמד” וכו’ מזעזע מזעזע מזעזע… חילול ד’ עצום שלכאורה אפי’ יום המיתה אינה מכפרת. אתם לא מתביישים לחנך עוד דור לבטלה?

  כמה אלפי בחורי ישראל נפלו מהתורה והיהדות בגלל ההוראה הכללית של רח’ חזון איש, הליטאים הקונסרבטיביים, שביקש להתיצב לגיוס…. מי לוקח אחריות על הבחורים האלו, ואינם להם כוח להתמודד בלשכה ונופלים לגמרי…. כן יש מאוד הרבה כאלו….. האם זה צדקות ואחריות… זה פשוט שמד ורציחה מעשה ערב רב. ברגע שניתן להם הזדמנות ברור כשמש שהם ישובו לתקוף את גדולי ישראל, וכעת שאין להם כח הם ממשיכים להמריד ולהפיץ שקרים בכל העולם כנגד הצדיק הגדול מנהיג הדור הזה, מנהיג הצדיקים קבוצת העילית של שומרי טהרת פח השמן, וינהיג אותנו לקראת משיח בקרוב, מרן ורבנן הרב ר’ שמואל שליט”א. בעקבות הפיטורים פרצה סערה בבית הכנסת בבית וגן ובשכונה וקבוצת מתפללים גדולה מבית הכנסת מתכננת להקים מנין חדש המתפללים לשם ית’ שמו, ולא לאותו איש מב”ב, . החזן עצמו לא נותר חייב וכתב מכתב לרב בית הכנסת בו הוא מגולל במפורט שלב אחר שלב את שעבר עליו.

  ידוע שחכים שלהם מארגנים השכלה כהיום בסימנרים שלנו אפילו של “בית יעקב” ושולחים לסמנרים דת”לים או חילוניים גמורים, כופרים ונואפים גמורים, שמדברים כפירה ודברי ניאוף בגלוי “לבנות בית יעקב”, או שמדברים דברים אחרים לא טובים וד”ל, ואין פוצה פה נגדם!!! ובעצם, לפי הוראות כל גדולי הדור, ואפילו ע”פ המיקילים של מועצת גדולי אגודת ישראל, אסור לשום אדם או אשה כזה להרצות בסימנרים בשום דרך ואין לזה שום היתר. ידוע מאמר החזו”א זצ”ל, משכיל אפיקורס הרבה הרבה יותר גרוע כו’. והשי”ת יהיה בעזרינו.

  אני חותם בשם התורה הקדושה, כי ח”ו מרה תהיה אחריתם למי שפוגע באנשים כשרים זוהי רשעות ממדריגה ראשונה לנסות להעיף אנשים ממשרותיהם, לבזותם, ושמעתי מא’ מגדולי ישראל שללא ספק החזן המחליף לא יסיים את שנתו, וכבר צרות גדולות נחתו על כמה גבאים שפטרו בשנה האחרונה בעלי תפלה ובעלי תוקע, וניתן לברר בב”ב ובכפר חסידים וכו’ את הצרות שארעו להם ר”ל, אלו דברים חמורים מאין כמותם ואעכו”כ ביום הדין וד’ ירחם על פושעי ישראל הקורים לעצמם גבאים או “רבנים” ומשמים כתליינים של מלכות הרשעה של הישמאלים מבני ברק, ערב רב בפועל. מי שמפטר חזנים בעלי תקיעה נלחם נגד הקדוש ברוך הוא, ומי שנלחם נגד הקב”ה, שלא יבוא אח”כ בתלונות. הַמַּלְבִּין פְּנֵי חֲבֵרוֹ בָּרַבִּים… – אֵין לוֹ חֵלֶק לָעוֹלָם הַבָּא.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב