עקידת יצחק ובריאת העולם: גדולי ישראל התריעו מהתערבות בתכנים בגנים

מאות גננות חרדיות השתתפו אתמול (ראשון)בכנס חיזוק והעצמה לגננות וסיעות לאור התערבות משרד החינוך בתכני הלימודים. האזינו למארגני הכינוס

מאות גננות חרדיות השתתפו אתמול (ראשון)בכנס חיזוק והעצמה לגננות וסיעות לאור התערבות משרד החינוך בתכני הלימודים. “מתערבות מפקחות בתכנים”, התריע אחד ממארגני הכינוס – כמו למשל – האם סיפור עקידת יצחק מפחיד את הילד, או לגבי מאמרים אחרים בחז”ל, התריעו מארגני הכינוס

לפני הכינוס לגננות בביתר נועדו גדולי ישראל הגרב”מ אזרחי, הגרמ”ה הירש, והגר”ד כהן בחדר סמוך על מנת להעביר מסר למשרד החינוך שלא יאפשרו חדירה של תכנים חיצוניים לחינוך החרדי.

האזינו לדוברים

הרב יצחק רביץ ממארגני האירוע סיפר בראיון למשה גלסנר ב”קול ברמה” על פרטי הכינוס: “מדובר על כינוס שהוא כחלק משורה של כינוסים שנעשו בנושא הזה, “אני מוכרח לומר לך שגם מרן ראש הישיבה ר’ מרדכי אזרחי דיבר דברים ברורים”, הוא פירט, ואם נכנסתי לראש של גננת ששומעת את הדברים היה דברים מאוד פשוטים ומאירים עם חיזוק ברור וקווים כללים מה לעשות ומה לא לעשות”.

הרב אברהם פינזל ממארגני הכינוס סיפר בראיון לקול ברמה כי “הכינוס תוכנן לפני זמן רב וכשמו כן הוא “כנס חיזוק והעצמה לגננות וסיעות” פנו אלי חברי ועדת הרבנים לענייני חינוך בשליחות של גדולי ישראל וישבנו על זה גם על הנושא עם הזה עם הרב דוד כהן והרב משה הלל הירש אחרי הישיבות שהיו עם כחלר והרב משה ברבוסקי, שיש באטמוספרה, דיבורים כל הזמן על ‘רוח שנושבת בגנים’. ותשים רגע את בנט בצד, יש המון מפקחות של משרד החינוך ובלי קשר כל העולם שלנו הופך להיות עולם יותר חומרני ויותר מתירני עולם שכל הזמן יש משהו באטמוספרה שמדבר כל הזמן על עבודה ופרנסה ועל כלים לחיים ועל התמודדויות ויש משהו באטמוספרה שבגנים צריך להכשיר את הילדים יותר לעולם המעשה”.

הרב פינזל פירט על התערבות משרד החינוך בתכנים: “המורה מקבלת דברים בסמינר איפה שהיא למדה ואז מתחיל דיון האם מתאים ללמד ילד על בריאת העולם או לא?? הם מבינים את מה שאנו מסבירים להם או לא??”.

הרב פינזל המשיך והקשה: “האם סיפור עקידת יצחק מפחיד את הילד או לא?? ובכלל מאיזה גיל צריך להתחיל ללמד אותם בכלל?? יש עודף של פדדוגיה ועודף עולם שהולך ומשתנה ואנחנו רוצים להחזיר אותו אחורה ואנחנו רוצים שהגננות תחזורנה להיות אלה שכמו שאנחנו זוכרים שלמדנו בגן שהיינו נפעמים מול הדמות של הגננת שקורא לנו ‘שמע ישראל’ שמסבירה לנו איך הקב”ה ברא את העולם.

הרב אברהם פינזל ציטט מדבריו של ר’ דוד כהן שאמר דברים מאוד ברורים: ‘אנחנו מבקשים שיתוף פעולה מלא בין הגננות למפקחות של משרד החינוך בכל נושא טכני בטיחות ובריאות מתוך כבוד הדדי, תכנים בשום אופן לא גם מהמפקחות המובחרות שבהם ושרוצות לשם שמיים רק בצד הטכני ורובם גם לא מתערבות במחוז החרדי בצורתו הנוכחית והובלתו של מר זהבי שמשתדל לא להכנס איתנו לעימותים המצב הרבה יותר טוב בקדנציה של פירון אבל עדיין צריך לעמוד על המשמר כי יש בשוליים גם מפקחים וגם מפקוחת שיש להם אג’נדה לא יודע אם מרשעות או מטיפשות או מדאגתם אלינו שמנסים פה ושם ואנחנו צריכים להדוף את זה כמו חומה ואני חושב שגם זה דבר שנעשה אתמול בכנס למרות שלא זה היה מטרתו מטרת הכנס היה להעצים לגננות שלנו.

ר’ ברוך מרדכי הסביר “שאנחנו מבקשים שהגננות יקבלו את הכלים המתאימים ללמד ילדים יראת שמיים טהורה ואמונה פשוטה”. יש שני סוגי ילדים שמגיעים הביתה אחת מגיעה לראש השנה ואומרת שהקב”ה שם עבירות ומצוות על המאוזנים ויש כתר לקב”ה ואנחנו ממלכים אותו.

וכעת – יש ילדה ומספרת איך הדבורים עושות דבר מה יצא מכל ילדה. וודאי שמותר לילד לדעת איך עושים דבש אבל לא בראש השנה שילמד בכסליו את זה כי אם אתה בחנוכה הופך את נר חנוכה לתהליך יצור השמן או בפסח אתה הופך את זה לתהליך יצור היין – אתה אפיקורס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.