תיעוד. גדעון סער מתחזק: “אני שומר שבת מאז הולדת בני” (וידאו)

על רקע חרושת השמועות סביב המניעים לפרישתו של גדעון סער מהחיים הפוליטיים, חשף השר בטקס פרידה שנערך לכבודו במודיעין עילית כי החל לשמור שבת מאז הולדת בנו

באירוע פרידה שנערך לכבודו במודיעין עילית, חשף שר הפנים היוצא  גדעון סער את המשתתפים בסיבה שהביא אותו לפרוש ועל תהליך התקרבותו לדת מאז לידת בנו.

באידבות רשת 

בטקס האחרון שנערך לכבודו בעיר החרדית מודיעין עילית, שיתף סער את הקהל לראשונה בגילוי לב בשיקולים שהנחו אותו. “אמרתם שאתם עצובים שאני מסיים את תפקידי, אבל אני ממש לא עצוב”, אמר לנוכחים. “האם אתה מסיים את זה אהוד על הציבור, מקובל על הציבור, בשיא הכוח – או שהציבור שולח אותך הביתה? הרבה יותר הגיונית בעיני הדרך הראשונה. אני מרגיש, ברוך השם, שאני עושה את זה ברגע הנכון”.
“אני לא יהודי ששומר תרי”ג מצוות, נכון”, הודה סער. ” אני שומר שבת מאז שנולד בני, דוד. זה נדר שנדרתי במעמד של הברית”.
את הפרק החדש בחייו כשומר שבת מתאר סער כמהלך נכון, זאת למרות שהוא אינו פשוט עבורו. “כל הסביבה שלי היא לא סביבה ששומרת שבת”, אמר. “אף על פי כן אני חושב שבכל הקריטריונים קיבלתי את ההחלטה הנכונה”.

“אני ידוע כאוהד של אלופת אירופה, ריאל מדריד”, גילה סער”. “לקראת ה-משחק שאמור היה להתקיים בין ריאל מדריד לברצלונה, הזמין אותי נשיא המועדון של ריאל מדריד. אחרי שכבר הגעתי לספרד התברר לי שהמשחק יהיה בשבת. התקשרתי לחבר טוב שלי בארץ, יהודי דתי. אמרתי לו ‘תראה, כך וכך העניין. לפני שאני מתקשר לרב, מה אתה אומר?’, והוא אמר לי ‘תראה, אתה הולך ברגל? המלון קרוב למגרש? על המגרש לא משחקים יהודים? אני חושב שמבחינה הלכתית זה בסדר’. אז התחלנו לדבר על עניין של כבוד השבת. בסופו של דבר הגענו למסקנה שמבחינת כבוד השבת – אי אפשר ללכת למשחק, ובאמת לא הלכתי למשחק”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.