גואטה לשטרן: “הרחקת את לפיד מראשות הממשלה”

“ואם בשבועיים האחרונים היינו עסוקים בסיכויים של יאיר לפיד להיות ראש ממשלה – אין לי ספק שאתה מרחיק אותו משם שנות אור”. הגיב גוטאה לדברי הבלע של שטרן. { סערת הראשל”צ}

סערה בש”ס בעקבות דבריו החריפים של חבר הכנסת  שטרן כנגד  הראשון לציון שלטענתו “הוא מזלזל בו מפני שאינו מתיר עגונות כפי שאביו מרן היה עושה”. חבר הכנסת יגאל גואטה מש”ס הגיב: “לא חרבה ירושלים אלא שביזו בה תלמידי חכמים”

במהלך דיון על חוק המוהלים, פנה שטרן ושאל את השר אזולאי לגבי העגונות, “אולי על הנכדים שלך יתאמנו? אולי על הנכדים של שרי הממשלה? אם אני אדע שמוהל של נכד שלי התאמן על תינוקות של יוצאי אתיופיה, אני מעדיף שלא יעשו לו ברית מילה, זו היהדות שלי. הרב הראשי שהוא לא דיין הופך פסק דין שהתיר עגונה, אני מזלזל ברב הראשי שפוסל התרה של עגונה, הרב עובדיה מתהפך בקברו על ההתעללות בעגונות”.

בנאום שנשא במליאת הכנסת הגיב גואטה לדברים “לאחר שהבעתי את מחאתי במליאת הכנסת על דברי הבלע של מר אלעזר שטרן,  שביזה את כבוד מרן הראשל”צ ואת הרבנות, אני ממשיך פה. חברים יקרים, אדם שאין לו שום ידע בתחום בו הוא בחר לדבר, לא מיניה ולא מקצתיה, מעביר ביקורת על גדול בתורה שעוסק יומם וליל בכל התחומים הקשורים להגדלת והרבצת התורה, ושטרן מעז פניו ומזלזל ופוער את פיו. בושה!

ראיתי שאפילו חבריך למפלגה הרכינו ראש והיו נבוכים לאור דברי הבלע והנאצה שלך כלפי הרבנים והרבנות. אין לי ספק בכלל, שגם אם יו”ר המפלגה שלך יאיר לפיד היה נוכח במליאה, הוא היה מרכין ראש נוכח דבריך החצופים.

“ואם בשבועיים האחרונים היינו עסוקים בסיכויים של יאיר לפיד להיות ראש ממשלה – אין לי ספק שאתה מרחיק אותו משם שנות אור”. הגיב גוטאה.

 

גואטה  קרא בדבריו לשטרן לחזור בו “אני קורא לך לחזור בך מדבריך. תורה תתבע את עלבונה. כולנו מחויבים כעם אחד, גם כשיש המון חילוקי דעות, להיות חלק מהמחאה הזאת, ולדעת שבמגרש הזה אין לנו שום רשות להיכנס ולא להרהר אחריהם”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.