בציון רבי נחמן נערכה הלויה לבחור שטבע, ומחר תגיע ארצה ותובא למנוחות (תמונות)

לאחר מאמצים והשתדלויות, גופת הבחור שטבע באומן שוחררה ובדרכה לקייב. צפו בתיעוד

לאחר כל ההשתדלויות של העסקן מברסלב שמעון בוסקילה, לשיחרור גופת הבחור שטבע בנהר, עלה בידו בשיתוף פעולה עם צוות עסקני הצלה אוקראינה החובש חיים רביבו, ויו”ר הצלה אוקראינה הרב הלל כהן, לשחרר מהמכס האוקראיני ולסדר את כל האישורים הנדרשים להטסת הגופה לישראל של הבחור שלמה בוזולובסקי ז”ל שטבע באגם באומן ביום חג השבועות.

גופת הארון הובאה עם ארון לציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב ולאחר מכן נערך מסע ההלוויה בשעות אחר הצהריים באומן.

הלל כהן יו”ר הצלה אוקראינה בראיון לסוכנות הידיעות “חדשות 24” תיאר את התרחשות הטרגדיה: “הבחור שלא ידע לשחות נכנס לטבול במקום מאוד מסוכן לטבילה לשאינם יודעים לשחות, המקום גובה זו הפעם השניה חיים של אנשים שטבלו במקום בלי לדעת שזה עמוק, בלי אפשרות לאחוז בזיזים כל שהם עקב שהמקום היה בעבר מחצבה עמוקה שהתמלאה במים, לצערינו הרב התבזבזו שעות ארוכות עד לאמצע הלילה בבירורים אחר זהותו של הבחור, כמו כן עקב כך שהוא לא היה מבוטח בביטוח רפואי נמנעה הגעה מיידת של צוות רופאים בכיר עם ציוד מתקדם מקייב, וכשהם הגיעו זה כבר היה מאוחר מדאי”.
unnamed (1)

נציג מרכז ברסלב העולמי שמעון בוסקילה אומר משדה התעופה בקייב: “לצערינו חיי אדם אצל הרופאים הגויים לא בראש סדר העדיפויות, ולכן שלמנו לרופאים שוחד כדי שיטפלו אך הנורא מכל-קרה. גופתו צפויה לעלות לטיסה ב2:25 לישראל.
unnamed

קיבלנו היתר מרב לחלל את יום טוב שני למען הנער שטבע למנוע חילול גופתו, פעלנו במירוץ סביב השעון עד שהצלחנו לשחרר את גופתו, הארון הגיע כעת לשדה התעופה בקייב, כהפקת לקחים יוצב שלט ב-3 שפות שמציין את שתי הטרגדיות שקרו באגם, שיזהיר מכניסה לאגם”.

צפו במסע ההלוויה שהיתה באומן בציונו של הרה”ק רבי נחמן מברסלב זי”ע בשעות אחה”צ –
צולם ע”י גוי – צילום: סוכנות הידיעות “חדשות 24”

הלויה אומן 24 (6)

הלויה אומן 24 (7)

הלויה אומן 24 (1)

הלויה אומן 24 (2)

הלויה אומן 24 (3)

הלויה אומן 24 (4)

הלויה אומן 24 (5)

קוזלובסקי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.