גיבורי היום בראיון ל’קוקר’: “אנו הולכים עד הסוף” • וידאו

יו”ר הקואליציה דוד ביטן וסגן שר האוצר מטעם ש”ס יצחק כהן מספרים בראיון ל’קוקר’ על סערת סדן, כהן מגלה על הפגישה בבית נשיא מועצת חכמי התורה. צפו בראיונות.

יממה לאחר המהומה הראשונה שהציתה הסיעה החרדית הספרדית, יו”ר הקואליצייה  דוד ביטן וסגן שר האוצר מטעם ש״ס יצחק כהן מספרים בראיון ל’קוקר’ על הסערה, כהן מגלה  על הפגישה בבית נשיא מועצת חכמי התורה.

צפו בראיונות המלאים עם ביטן וכהן

ביטן מתייחס למהומה, ומתאר שלב אחר שלב בדרמה שהתחוללה, בתחילה ישבו השנים לפגישה עם דרעי הבוקר, ״נעשתה בדיקה אותנטית והדברים החשובים לדרעי לא נאמרו בוודאות. אין שום סיבה לעשות משפט שדה ל׳סדן׳ על דברים שלא נאמרו”,  אומר ביטן. ומוסיף: “הראתי לדרעי את המיילים של חבר דירקטוריון מן הערוץ ומשם עולה תמונה אחרת״.

וכיצד זה נראה מהזווית הש”סית? סגן השר יצחק כהן אמר ל״קוקר״: ״היינו אצל נשיא המועצת הרב שלום כהן והוא עודד אותנו להמשיך בפעולות שאנחנו עושים בעניין הזה ולא להרפות מהדרישה לפטר את מר “סדן” מתפקידו. הוא הנחה אותנו שלאנשים מהסוג הזה אין מקום בציבוריות הישראלית בשום פנים ואופן״.

על המהומה היום בכנסת אמר כהן ״מישהו ניצל את הסיטואציה שאנחנו לא נמצאים וניסה לדחוף חוק אנטי יהודי שקשור לגיור ובדקות ספורות סיכלנו את המזימה״.

שאלנו את כהן, מה הסיכוי שאכן סדן יפרוש או יפוטר ואמר ״אני לא נכנס לרקע מינויו של האיש, אבל הדברים שלו הם בלתי נסבלים ובלתי קבילים הוא לא יכול להמשיך בתפקידו אפילו שעה אחת״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.