גילוי אנטישמיות מזעזע בבלגיה: חרדים יושבים על שקי כסף

במהלך מצעד של ‘אונסק”ו’ בעיר אלוסט הוצגה כרכרה ועליה שתי דמויות ענקיות של יהודים חרדים בבגדים ורודים, יושבים על שקי כסף. רבני בלגיה מביעים שאט נפש

גילוי אנטשימיות במצעד השנתי של העיר אלוסט שבבלגיה שנערך בתחילת השבוע: במהלך המצעד הוצגה כרכרה ועליה שתי דמויות ענקיות של יהודים חרדים בבגדים ורודים, יושבים על שקי כסף ועליהם בובה של עכבר גדול.

מדובר באירוע שנמצא ברשימת האירועים המומלצים של ארגון האו”ם אונסק”ו.

רבה של בלגיה ונציג ‘ועידת רבני אירופה’ במוסדות האיחוד האירופי הרב אברהם גיגי אמר כי קיבל את המידע והתמונות המזעזעות מהקהילה היהודית באלוסט.

“התמונות הקשות הללו מזכירים ימים אפלים בתולדות אירופה. החמור ביותר בעניין היא העובדה שהקרנבל המביש הזה מתקיים בחסות ‘אונסק”ו’. במקום שארגון בינלאומי שכזה ישווק ערכים של סובלנות וכבוד הם משווקים רעיונות של שנאה אנטישמיות הסתה וגזענות”, ציין הרב גיגי.

הוא הוסיף, “אני מודאג מגילויי האנטישמיות בבלגיה, שבימים אלה גוברים, להערכתי, מאחר ובימים אלה מתנהל משפטם של שני המחבלים שרצחו שניים ופצעו שניים במוזיאון היהודי בבלגיה, וממעשי האנטישמיות הגוברים בכלל ברחבי אירופה. אני אפגש עם הנציבה הממונה על האנטישמיות וראשי האיחוד האירופי כדי להשמיע את קולה של יהדות אירופה ולשמוע מהם כיצד בדעתם לטפל באופן מערכתי בנחישות נגד האנטישמיות בכל צורותיה האפלות. ויש להם את הכלים הנדרשים בכדי לאכוף את חוקי האיחוד נגד התופעות והמעשים הללו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.