גם חרדים צריכים תרבות

ראשי רשויות, נציגי ממשל ואישי ציבור ישתתפו בכנס תרבות כהלכה * בכנס יתקיימו מושבים לשיפור ומיצוי הפוטנציאל של פעילות התרבות הקהילתית לתרבות כהלכה במגזר החרדי * יו”ר המושב המרכזי יהיה ח”כ הרב יעקב אשר

היערכות רבה מורגשת בימים האחרונים בקרב נבחרי ציבור חרדיים, ראשי ערים, ראשי מועצות, מחזיקי תיקי תרבות, מנהלי אגפים, דוברים ואנשי הציבור לקראת כנס תרבות כהלכה שיתקיים בט’ בכסלו במלון ומרכז אירועים צפורי בכפר בקיבוץ חפץ חיים.

הכנס מתקיים ביוזמת ובארגון פורום תרבות כהלכה.

בכנס צפויים להתכנס מרבית נציגי הציבור החרדיים, מובילי דעת קהל וגורמי השפעה במגזר לצד בכירים בשלטון הארצי וזאת במטרה להעניק כלים לנבחרי הציבור לייעול עבודתם ודרכי פעולה להשגת צרכי התרבות למגזר החרדי.

במהלך הכנס יתקיימו מושבים שיעסקו בנושאי התרבות ובפרויקטים הקהילתיים העומדים לפתחם של נבחרי הציבור ומנהלי הפעילות. המושבים יעסקו בתכניות עכשוויות המתאימות לאורח החיים החרדי בתחומי התרבות, כמו גם סקירת פעילויות ויוזמות של הרשויות השונות. בין היתר יועלו שיתופי פעולה פוטנציאליים עם גופי ממשל שונים אשר בהם ניתן להיעזר על מנת למנף את פעילויות התרבות למען המגזר החרדי.

בימים אלו נשלמות ההכנות לקראת הוועידה, ונסגרת התוכניה שלהבטחת המארגנים צפויה להיות עשירה, מקצועית ומגוונת. עד עתה כבר אשרו את השתתפותם בכנס מרבית מנהיגי הציבור ברשויות השונות .

מנחה המושב המרכזי יהיה חבר הכנסת הרב יעקב אשר המשמש גם כחבר בוועדת החינוך והתרבות של הכנסת. ח”כ יעקב אשר אמר לקראת הכנס: “כראש עיר לשעבר של העיר החרדית הגדולה, אני מבין עד כמה תחום התרבות חשוב, ומהי משמעותו למשפחה החרדית. גם כיום כשאני מצוי בשלטון המרכזי אני פועל להשגת המשאבים הדרושים על מנת שהציבור החרדי יוכל להמשיך ליהנות מתרבות מתאימה לאורח חייו, איכותית ועשירה. אני סבור שכנס תרבות כהלכה יאפשר לנבחרי הציבור ולגורמים הרלוונטיים לאגד שיתופי פעולה בתחום לתועלת כלל הציבור החרדי”.

פורום תרבות כהלכה פועל על מנת לייעל את עבודתם של גופי התרבות והקהילה הפועלים בקרב המגזר החרדי. הפורום מגבש את הגופים הללו ומאפשר להם ליהנות מלמידת עמיתים, משיתופי מידע, מכלים מקצועיים לקידום ופיתוח ומריכוז כוח קניה מושכל.
“כל קהילה מבינה שהחוסן ושביעות הרצון של התושבים בה יבנו בהתאם לשירותי הקהילה והתרבות שהיא מציעה לחבריה בתחומי חינוך בלתי פורמלי ופנאי. זו פעילות נרחבת המתפרסת לכל אורך השנה וכוללת מופעים, חוגים, סדנאות, כנסים ויזמות קהילתיות מגוונות. ואנחנו כאן כדי לממש את הפוטנציאל” אומרים בפורום תרבות כהלכה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.