גמזו: “בביתר מתכחשים לקורונה – הם יקבלו סגר”

לאחר שביתר סומנה כעיר אדומה, קברניטי העיר החליטו לצפצף על הוראות משרד הבריאות בטענה כי פי נתוני התחלואה ביתר עילית אינה אמורה להיות מוגדרת אדומה. בתגובה לדברים אמר פרויקטור הקורונה פרופ’ רוני גמזו ל-TheMarker כי “בעיר מתכחשים לקורונה – וזה יעלה להם בסגר”

לאחר שביתר סומנה כעיר אדומה, קברניטי העיר החליטו לצפצף על הוראות משרד הבריאות בטענה כי פי נתוני התחלואה ביתר עילית אינה אמורה להיות מוגדרת אדומה. בתגובה לדברים אמר פרויקטור הקורונה פרופ’ רוני גמזו ל-TheMarker כי “בעיר מתכחשים לקורונה. זאת הפרה של החלטת ממשלה שתוביל את העיר לסגר”.

בביתר טוענים שהנתונים בעיר דומים לאלעד ואין כל סיבה שיהיה סגר בעיר, אלא גורמים במשרד הבריאות טוענים כי ביתר לא משתפים פעולה עם משרד הבריאות ולפיכך הוכרע כי בעיר יהיה סגר.

אתמול, שר החינוך, יואב גלנט, קרא לפתוח את מוסדות החינוך גם בערים האדומות. אך הקביט קיבל את עמדתו של גמזו וקבע כי המוסדות יישארו סגורים. בביתר עילית, כאמור, לא קיבלו זאת.

הבוקר אמר שר הבריאות, יולי אדלשטיין, כי “קיבלנו החלטה לא פשוטה אתמול לא לפתוח את מערכת החינוך ביישובים האדומים. אני מבין את הקושי של ההורים, המורים והילדים שהתכוננו ללכת לכיתות. אבל צריך להבין – קבלת ההחלטה סמוך לתחילת השנה איפשרה לנו להגיע עם רשימת ישובים מעודכנת. אם היינו מקבלים לפני כמה ימים את ההחלטה היו נכנסים ישובים נוספים לרשימה, ולא היינו מוכנים לעשות זאת. ההחלטה היא למען בריאות הציבור, לא ענישה. עיר אדומה תהפוך לירוקה אם הרשויות והתושבים יפעלו ביחד לנצח את הנגיף”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.