גמזו נגד מרן הגר”ח: “ההודעה שלו מסכנת את הציבור החרדי”

הפרופ’ רוני גמזו הזהיר עוד כי: “ללא הגברת האכיפה ועידוד בדיקות, נידרש לקבל החלטות מורכבות – שעלולות להסתכם גם בסגר מלא”

פרופ’ רוני גמזוו פוער פיו נגד מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שהורה לתלמידי הישיבות שלא לערוך בדיקות, וזאת לאור ביטול התורה שיוצא כתוצאה מכך. בביקורו בביתר עילית אמר גמזו. “ההודעה של הרב קנייבסקי מסכנת את הציבור החרדי בהמשך ההידבקות”,

הפרופ’ רוני גמזו הזהיר עוד כי: “ללא הגברת האכיפה ועידוד בדיקות, נידרש לקבל החלטות מורכבות – שעלולות להסתכם גם בסגר מלא”.

דובר דגל התורה ירח טוקר תקף את גמזו: ‏”פרויקטור פרובוקטור, ציון אפס בהבנה, אפס בהצלחה, אפס בניהול, יאללה הביתה!”.

העיתונאי יעקב ריבלין דווקא הגן על גמזו: “דעה לא פופולרית. גמזו חייב להשאר. הוא התקווה האחרונה שלנו שמשהו אולי עוד יעבוד במאבק בקורונה. הוא לא אשם שהערים החרדיות הפכו אדומות אלא אנחנו. מערכת התעמולה המתוזמרת נגדו היא אינטרסנטית בעליל והמניעים שלה שקופים”, כתב בטוויטר.

בימים האחרונים אובחנו בישיבות ברחבי הארץ מאות נדבקים חדשים בקורונה לאחר בדיקות חוזרות שנעשו. העובדה שמאות נמצאו חיוביים לנגיף הביאה לכך שאלפי תלמידים נכנסים לבידוד מניעתי בתחומי הישיבות.

לאחר שמעל 200 בחורים נדבקו, ישיבת’ רינה של תורה’ הולכת להיות מלונית קורונה, בועד הישיבות טוענים כי הישיבה הצטרפה למתווה הקפסולות ברגע האחרון, ולכן הקפסולה לא הייתה מסודרת כפי הנהלים. כל אנשי הצוות בישיבה נדבקו. הישיבה תמשיך את הלימודים, אך הבחורים החולים יועברו למבנה סגור בפיקוח של פיקוד העורף.

ל’אקטואליק’ נודע כי בישיבת ‘חברון’ בגבעת מרדכי ערכו הלילה בדיקה חוזרת ל-2 הבחורים שנמצאו חיוביים, בבדיקה השנייה שנערכה הלילה בבית חולים במרכז הארץ הם נמצאו שלילים.

ל’אקטואליק’ הגיע מידע נוסף על עוד ישיבות בהם נמצאו עשרות חולים.

בחור בישיבה מספר ל’אקטואליק’: “כל אנשי הצוות נמצאו חיובים. רובם לא סובלים מסימפטומים. משרד הביטחון שוקל לערוך בדיקות חוזרות בחשד לטעות בבדיקות”.

בישיבת ‘משכנות התורה’ בבני ברק אומתו 12 בחורים כחולים בקורונה. מעל 80 בחורים נכנסו לבידוד, כך נודע לאקטואליק. עוד נודע כי משרד הבריאות ערך בדיקה שניה מחשש להתפרצות חרבת בישיבה שם לומדים כ-400 בחורים.

בישי’ ‘עטרת ישראל’ במודיעין עילית אובחנו 8 חולי קורונה, עשרות נכנסו לבידוד במתחם הישיבה. מס’ בחורים סובלים מתסמינים וממתינים לתוצאות הבדיקות.

בישיבת ‘מאור התלמוד’ ברחובות נמצאו למעלה מ-45 בחורים חיוביים לנגיף. כ-100 בחורים נשלחו לבידוד נוראה כי ההדבקה משבשת את זמן אלול בישיבה.
20 חולים התגלו בישיבת יסודות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מציע לו, לא להתערב בדעת מרן שר התורה שליט"א במה שכבר הוכח כהצלחה אלפי שנים 'הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל'.

    מציע לו, לא להתערב בדעת מרן שר התורה שליט”א במה שכבר הוכח כהצלחה אלפי שנים ‘הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל’.

    'הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל' |
    הגב