גנץ בפיקוד הצפון: “מי שינסה אותנו – יפגוש יכולת גבוהה מאוד”

על רקע המתיחות בצפון והחשש מתגובה של ארגון הטרור חיזבאללה על מות אחד מאנשיו בשבוע שעבר בתקיפה המיוחסת לישראל בסוריה – שר הביטחון, בני גנץ, ביקר היום (א’) בפיקוד הצפון וקיים הערכת מצב, בהשתתפות הרמטכ”ל

על רקע המתיחות בצפון והחשש מתגובה של ארגון הטרור חיזבאללה על מות אחד מאנשיו בשבוע שעבר בתקיפה המיוחסת לישראל בסוריה – שר הביטחון, בני גנץ, ביקר היום (א’) בפיקוד הצפון וקיים הערכת מצב, בהשתתפות הרמטכ”ל, רא”ל אביב כוכבי, מפקד פיקוד צפון אלוף אמיר ברעם, ראש אמ”ן אלוף תמיר הימן, וראש אמ”ץ אלוף אהרון חליווה.

השר גנץ אמר בתום הערכת המצב: “הגעתי לבחון מקרוב את ההיערכות של צה”ל נוכח המתיחות. התרשמתי מאוד מעומק הניתוח, ומאופן ההיערכות של כוחות צה”ל שפועלים בכלל המרחב של פיקוד הצפון.

אין למדינת ישראל אינטרסים בסוריה או בלבנון, להוציא אינטרסים ביטחוניים, ואנחנו נמשיך לעמוד על האינטרסים הביטחוניים שלנו שמקפלים בתוכם בעיקר את סוגיית אי ההתבססות האיראנית, אי העברת נשק מתקדם ומניעת התבססות כושר הדיוק בכל מקום במרחב, בין שהוא בסוריה ובין שהוא בלבנון.

המצב בלבנון ובסוריה הוא מצב לא טוב, לא מבחינה כלכלית, לא מבחינת הקורונה, לא מבחינת התשתיות שלהם, אני מזכיר גם ללבנון וגם לסוריה שהן אחראיות על מה שקורה בשטחן ומשטחן. מדינת ישראל תדרוש את האחריות הזו. אנחנו לא מחפשים לבצע הסלמות מיותרות, אבל מי שייבחן אותנו – יפגוש יכולת פעולה מאוד גבוהה ואני מקווה שלא יהיה לנו צורך לעשות בה שימוש”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.