גפני: “העובדות החרדיות הן מעל הממוצע; ניאבק באפליה שלהן”(וידאו)

בנאום שנשא בפני מאות עובדות חרדיות הבטיח יו”ר ועדת הכספים להילחם באפליית העובדות החרדיות ולפעול למען מינוי דירקטורים חרדיים במשרדי הממשלה. “אנחנו עובדים בשיתוף פעולה גם עם שר הכלכלה אריה דרעי וגם עם שרים אחרים”, אמר גפני. צפו בדברים

אפליית השכר של הנשים החרדיות: מאות נשים חרדיות השתתפו אמש בכנס של עמותת תמך שנערך במלון רמדה בירושלים. בין הנואמים בכנס היה יו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני, שסיפק מספר הצהרות מעניינות. צפו בדברים

“משיחות רבות שקיימתי עם ראשי המשק ומנהלי חברות גדולות, הם אומרים באופן ברור שהנשים החרדיות שעובדות אצלם – הן ברמה גבוהה מאד והן מעל לממוצע של העובדים במשרדים שלהם”, העיד גפני.

באשר לאפליה בשכר ממנה סובלות חלק מהעובדות החרדיות אמר גפני: “יש לי רוגז גדול על כך שחרדיות משתכרות הרבה פחות ממקביליהן, לעתים שתיהן יכולות לעבוד באותו חדר ובאותה משרה, החילונית תקבל פי שניים בשכר ממקבילתה החרדית. אנו נפעל בנושא הזה כמו שנפעל בכל נושא התעסוקה במגזר החרדי…לא יתכן שיפלו לרעה חרדים בגלל שהם חרדים, נקדם את החוק לאפליה מתקנת לציבור החרדי, ונפעל לכך שיהיו דירקטורים חרדים. די עם הצביעות הזו שהחרדים לא רוצים לעבוד, בואו למשרד שלי ותראו את ערימות קו”ח של חרדים וחרדיות שמחפשות עבודה”.

גפני גילה כי “אנחנו עובדים בשיתוף פעולה גם עם שר הכלכלה אריה דרעי וגם עם שרים אחרים, ואין ספק שהנושא של היזמות החרדית הוא יעד בעינינו”.

כזכור, מוקדם יותר פירמנו כי יו”ר ש”ס ושר הכלכלה, אריה דרעי, מקדם הצעת חוק ממשלתית לאפליה מתקנת לחרדים. ע”פ ההצעה שפורסמה לראשונה ברדיו ‘קול חי’, כל משרד ממשלתי יחוייב להקצות 5% מהמשרות המוצעות לטובת מועמדים חרדים ובמקביל יקבלו חרדים עדיפות דומה לזו המוענקת כיום לבני מיעוטים ולנשים בקבלה לעבודה בשירות המדינה. כמו כן, יועדף מועמד חרדי לעבודה על פני כל מועמד אחר בעל נתונים שווים שאיננו בן מיעוטים בעצמו.

דרעי מגבש את הצעת החוק בתיאום עם נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה הנמצאת במשרד הכלכלה. קידום החוק כבר מעורר ציפיות גבוהות בציבור החרדי. עסקנים סבורים כי ביום שבו משרדי הממשלה יאכלסו בתוכם מערך פקידים חרדים – זה ישפיע באופן ישיר לא רק על העובדים עצמם אלא גם, או שמא בעיקר, על קידום האינטרסים השונים במשרדי הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.