“הפכנו להיות מדינה שביהמ”ש מנהל אותה”

יו”ר ועדת הכספים הביע תקוה כי כעת גם החילונים יצטרפו למאבק בעד צמצום כוחו של הבג”ץ. בהמשך עקץ גפני את אנשי ‘הפלג’ {מצטרף למתקפה}

מצטרף למתקפה: יו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני, תקף אמש בחריפות את התערבות בג”ץ בענין הסכם הגז והביע תקווה כי הדבר יגרום לחילונים להצטרף למאבק החרדי למען צמצום סמכויותיו של ביהמ”ש העליון.

“אנחנו יושבים ומתווכחים כן רפורמים ולא רפורמים, בית המשפט פסק או לא פסק. עוד לא נגמר הוויכוח, מגיע בית המשפט העליון ומכניס פליק לליכוד, אבל לא רק לליכוד, ומתערב בדבר הכי פשוט שאסור לו להתערב”, דברי גפני בכנס ‘בני הישיבות’ שהתקיים אמש.

בהמשך הוא הוסיף: “אני לא מביע את דעתי על מתווה הגז, יכול להיות שהיה צריך לשנות אותו…לפי דעתי הגענו לנקודה שבה כבר החילונים ילחמו עכשיו נגד בית המשפט העליון. באיזו זכות מתערב בית המשפט בנושאים לא לו?! פשוט הפכנו להיות מדינה שבית המשפט מנהל אותה. לא בדברים מצפוניים או ערכיים.

עד עכשיו זה היה רק בנושאים דתיים, אך הקדוש ברוך הוא שם להם את השכל הזה שיתערבו עכשיו בניהול המדינה, ומכאן תתחיל המציאות הזאת שהרבה כבר מבינים אותנו לגבי בית המשפט, אני שומע כבר קולות אצל ראש הממשלה וכמובן אצל שרים רבים, שאומרים שצריך לשנות את החוק על סמכות בית המשפט”.

גפני שב והדגיש: “מה שהם עשו היום הוא מעשה שלא יעשה, ואני לא מביע את דעתי על מתווה הגז”.

בסיום נאומו התייחס גפני לאנשי ‘הפלג הירושלמי’ ועקץ: “גם מרדכי היהודי היה רצוי רק לרוב אחיו. תמיד יש התנגדות פנימית”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.